R E K L A M A

Dobry aparat nie tylko dla smartfonów z najwyższej półki

Opublikowane:

Realme 8 Pro ma wszystko, czego oczekujemy od nowoczesnego telefonu. Oferuje świetną wydajność, wysoką kulturę pracy, przyjazny soft, mocną baterię i atrakcyjną cenę. Ale wyróżnia go coś jeszcze - imponujący, 108-megapikselowy aparat, który zdecydowanie zadowoli amatorów mobilnej fotografii.

Tak jak żaden aparat w smartfonie nie dorówna prawdziwej lustrzance, tak aparaty w smartfonach ze średniej półki cenowej mają średnie szanse na dorównanie tym, które są w modelach kosztujących kilka tysięcy złotych. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - więcej osób kupi smartfon za nieco ponad tysiąc złotych niż taki, którego cena jest kilka razy wyższa.

Możliwosci fotograficzne, obok baterii i procesora, są najważniejszymi kryteriami dla użytkowników podczas wyboru nowego telefonu. Niezaprzeczalnie ważnym aspektem jest również cena - dlatego szukając wymarzonego smartfona szukamy tego, co najlepsze, biorąc pod uwagę ograniczony budżet. Wszystko to - zwłaszcza imponujący aparat o rozdzielczości 108 megapikseli - dostarczy najnowszy flagowiec realme, czyli jednej z prężniej rozwijających się marek w Polsce. Chodzi o model realme 8 Pro, który 8 kwietnia miał oficjalną premierę w naszym kraju.

Zdjęcia z głównego aparatu

Na początek kilka szczegółów specyfikacji, które pokażą, dlaczego fotograficzne możliwości modelu realme 8 Pro powinny was zainteresować. Główny aparat oparty jest na matrycy ISOCELL HM2 firmy Samsung o wielości 1/1,52 cala z pikselami o wielkości 0,7 mikrometra i obiektywem zbudowanym z sześciu soczewek o jasności f/1.9. Pozwala on robić zdjęcia w pełnej rozdzielczości 12000 x 9000 pikseli, ale domyślnie mają one 4000 x 3000 pikseli (12 MP). Wykorzystana została tu bowiem technologia pixel-binning, co w efekcie daje zdjęcia o lepszej szczegółowości i kolorystyce.

Ale odsuńmy na chwilę na bok techniczne szczegóły i spójrzmy na efekty fotografowania:


Aparat daje świetne efekty zarówno gdy fotografujemy zwierzęta, dzieci, nieruchome przedmioty lub widoki. Co więcej, równie dobrze jak zdjęcia wykonane w świetle dziennym prezentują się zdjęcia nocne - a w tym aspekcie zazwyczaj aparaty w tańszych smartfonach rozczarowują najczęściej. Ale nie realme 8 Pro. Dodajmy do tego masę fajnych trybów fotografowania, które uatrakcyjnią nasze zdjęcia - otrzymujemy kompletny pakiet dla każdego amatora fotografii.


Zdjęcia z szerokim kątem

Ale nie spodziewacie się chyba, że to wszystko, co potrafi aparat w realme 8 Pro? Gdy nie mamy możliwości ustawić się tak, by na zdjęciu zmieściło się wszystko, co chcemy, bardzo przydatna staje się możliwość rejestrowania zdjęć z użyciem szerokiego kąta. Zyskują na tym zwłaszcza zdjęcia krajobrazów i architektury, ale z obiektywem ultraszerokokątnym można poeksperymentować i zastosować go na przykład do zdjęć przyrody.


Zdjęcia z 3-krotnym zoomem

Trzecia fotograficzna funkcja, którą najbardziej docenią użytkownicy, jest możliwość wykonywania zbliżeń. W smartfonach z segmentu premium stosowane są aparaty z optycznym zoomem i systemy peryskopowe. Jednak realme, mimo braku teleobiektywu, poradził sobie z w ciekawy sposób dostarczając 3-krotnego, niemal bezstratnego zoomu. Otóż wykorzystał główny aparat i technologię In-sensor Zoom, w której wykonywanych jest osiem zdjęć, które następnie są łączone i zoptymalizowane tak, aby dostarczyć zdjęcia o ostrości wcześniej nieosiągalnej dla smartfonów ze średniej półki. Spójrzcie sami, czy te zdjęcia wyglądają na zrobione z zastosowaniem cyfrowego zoomu, którego generalnie zazwyczaj lepiej unikać?


Aplikacja aparatu to wartość dodana

Sama optyka nie wystarczy, by dostarczyć zdjęć, które trafią do rodzinnych albumów albo na media społecznościowe. Istotne jest również oprogramowanie, które odpowiada za przetwarzanie obrazów oraz aplikacja, która powinna być bogata w funkcje, ale na tyle czytelna, by nie utrudniać życia użytkownikowi. I realme zdecydowanie to osiągnął. Oferuje masę trybów pracy z kilkoma ciekawostkami w rodzaju Trybu gwiaździstego, zaawansowanego trybu Pro czy rozbudowanego Trybu portretowego.

realme 8 Pro jest smartfonem wycenionym na 1199 złotych (6/128 GB) lub 1299 złotych (8/128 GB) i obecność aparatu o rozdzielczości 108 MP jest w tym segmencie czymś rzadko spotykanym. To najlepszy aparat, jaki możemy znaleźć w smartfonach realme i jeden z najlepszych aparatów, jaki znalazł się w smartfonie ze średniej półki cenowej. Zresztą nie trzeba przekonywać, że to prawda, zdjęcia zrobione aparatami realme 8 Pro obronią się same.

Materiał we współpracy z realme

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!