R E K L A M A

Polacy wśród najbardziej sceptycznych narodów wobec 5G

Opublikowane:
fot. Prolifics Testing

Technologia 5G zrewolucjonizuje komunikację, a także pchnie do przodu rowój rzeczywistości rozszerzonej czy Internet rzeczy (IoT). Niestety, wielu ludzi podchodzi to tej technologii sceptycznie, a nawet z obawami. Polacy znaleźli się wśród największych sceptyków!

Firma Prolifics Testing przeprowadziła ciekawe badania dotyczące postrzegania sieci 5G w różnych krajach. Wykorzystując narzędzie analityczne Ahrefs, firma zbadała nastawienie różnych nacji względem 5G, analizując zapytania wpisywane w wyszukiwarkę Google. Szukano fraz w rodzaju "Czy 5G jest niebezpieczne?", "Czy 5G jest bezpieczne?", "Czy 5G jest szkodliwe?", "Czy 5G stanowi zagrożenie dla zdrowia?" i "Czy 5G powoduje / rozprzestrzenia koronawirusa?". Zapytania podzielono na te nacechowane neutralnie czy pozytywnie oraz na negatywne.

Okazało się, że największymi scepytkami są mieszkańcy USA. Bardzo podobnie na 5G zapatrują się Brytyjczycy. Kolejni na liście są Australijczycy, jednak w ich przypadku można już zauważyć zdecydowany spadek ilości zapytań nacechowanych obawami wobec 5G. Kolejną, jeszcze mniejszą ilość sceptycznych zapytań zadali Kanadyjczycy, a tuż za nimi - Polacy. Czyni to nas piątym, najbardziej obawiającym się 5G narodem wśród badanych. Co ciekawe, sporo sceptycznych zachowań zadali też mieszkańcy RPA i Nigerii, zaś najbardziej pozytywne nastawienie do 5G mają Duńczycy.

Co pokazują te badania? Przede wszystkim to, że obawy ludności wobec 5G są dość silne i nie zależą ani od zamożności danego narodu, ani od jego wykształcenia. Co więcej, nie widać też związku pomiędzy istniejącą infrastrukturą 5G, a odsetkiem obaw wobec tej technologii. Zdecydowanie bardziej prawdopodobna jest korelacja obaw w stosunku do intensywności działań marketingowych operatorów. Przed marketingowcami stoi zatem duże wyzwanie - jak przekonać sceptyków? Obawiam się, że będzie to proces długotrwały i mozolny. A jakie jest wasze zdanie? Obawiacie się technologii 5G, czy nie?

Na podstawie informacji Prolifics Testing

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Karl
U nas do 5G zniechęci Orange, T-Mobile i Play.
Wciskają ludziom fejkowe 5G ze speedem 4G
.95.197.148 | 06 Mar 2021, 01:03

Marko
Warto dodać że polski sceptycyzm rozciąga się niemal na wszystkie dziedziny, a powód jest oczywisty: brak prawdziwych i rzetelnych informacji, Polacy są okłamywani lub wprowadzani w błąd wszędzie, gdzie się ucho przyłoży, począwszy od świata polityki, a skończywszy we własnym domu. Podaje się informacje, które po jakimś czasie trzeba zdementować i następuje głupie tłumaczenie, że ktoś czegoś nie dopatrzył itp. Wiele informacji o 5G jeszcze nie wiemy i jak sądzę wiedzieć nie będziemy, bo to by mogło źle wpłynąć na rozwój tej technologii, a przecież poszła już na to ogromna kasa. Widać jak się ludziom wciska ciemnotę, żeby zarobić na tym pod przykrywką wzniosłych haseł: 5G, szczepionki, czyste powietrze, militaria - to wszystko jedzie na jednym wózku, a najgorsze w tym jest to, że to postępuje.
.47.139.154 | 05 Mar 2021, 10:03