R E K L A M A

Składany Xiaomi wygra konkurs na najgorszą nazwę?

Opublikowane:
To będzie najwyraźniej drugi składany Xiaomi...
To będzie najwyraźniej drugi składany Xiaomi...
fot. LetsGoDigital

Jak zapewne pamiętacie, w tym roku spodziewamy się premiery składanego smartfonu Xiaomi. Wiarygodne źródło donosi, że otrzyma on nazwę... Mi Mix 4 Pro Max.

Jeśli informacje podawane przez znawcę rynku wyświetlaczy, Rossa Younga potwierdzą się, Xiaomi nie stworzy osobnej linii dla składaków, a "podepnie" je pod innowacyjną serię Mi Mix. Niestety, zaowocuje to nieco przydługą, trudniejszą do zapamiętania nazwą. Fakt - chcąc wpisać składany smartfon w serię Mi Mix - nazwa zdaje się mieć sens - ale czy nie lepiej byłoby zastosować krótsze, jednowyrazowe oznaczenie...?

Pomijając nazwę, kolejną osobliwością tego telefonu ma być sposób składania. Pierwszy składak Xiaomi ma mieć elastyczny wyświetlacz po zewnętrznej stronie obudowy - jak w Huawei Mate X. Co więcej, za produkcję tego wyświetlacza ma odpowiadać firma China Star, a nie Samsung, jak wszyscy sądzili. Koreańczycy dostarczą natomiast elastyczne wyświetlacze do kolejnego składanego modelu Xiaomi, który ukaże się nieco później. Ten z kolei będzie składany ekranem do wewnątrz obudowy i nieco większy - 8 cali po rozłożeniu i 6,38 po złożeniu. Ross Young z Display Supply Chain Consultants nie wspomina niestety, kiedy zadebiutują wspomniane modele...

Na podstawie informacji @DSCCRoss

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!