R E K L A M A

Motorola szykuje Moto G50 i smartfon z aparatem 108 Mpx!

Opublikowane:
fot. Motorola

Motorola przygotowuje kolejny smartfon z tegorocznej serii Moto G. Oznaczenie Moto G50 wskazuje, że będzie to smartfon pozycjonowany wyżej, niż znane już Moto G10 i Moto G30.

Model Motorola Moto G50 będzie pozycjonowany wyżej, ale nie najwyżej. Ma ponoć zostać najtańszym modelem oferującym łączność 5G w gamie Motoroli. Według najnowszych doniesień, model ten otrzyma nowy procesor Qualcomm Snapdragon 480 5G, który będzie wspomagany przez 4 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB pamięci flash. Tę drugą da się zapewne powiększyć kartą microSD. Smartfon ma mieć akumulator o pojemności 5000 mAh oraz wyświetlacz o rozdzielczości HD+ oraz częstotliwości odświeżania obrazu 90 Hz. Aparat fotograficzny będzie równie charakterystyczny dla aktualnych modeli Motoroli, jak duża bateria. Kolejny raz mamy zobaczyć 48-megapikselową matrycę w towarzystwie przynajmniej jednego aparatu 2 Mpx - do tła albo makro. Należy podejrzewać, że Motorola dołoży jeszcze jeden aparat 2 Mpx oraz 8 Mpx do zdjęć szerokokątnych. Cena telefonu ma wynieść 229 euro, ale źródło zaznacza, że to nie jest pewne. Może i dobrze, bowiem 1050 złotych za taką specyfikację nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Motorola szykuje jeszcze jeden model, tym razem już z trochę wyższej półki. Telefon ukrywa się pod kodową nazwą Hanoip i ma być wyposażony w procesor Snapdragon 675. Wystąpi on w towarzystwie dwóch wersji pamięci - 4+64 oraz 6+128 GB. Co najciekawsze, Motorola Hanoip ma otrzymać aparat fotograficzny Samsung HM2 o rozdzielczości 108 megapikseli. Potężnej matrycy mają towarzyszyć aparaty o rozdzielczościach 16, 8 i 2 Mpx. Pierwszy z nich będzie zapewne szerokokątny, a ostatni zajmie się makro albo rozmywaniem tła. Są nadzieję, że 8-megapikselowa matryca będzie współpracować z teleobiektywem. Jak widzicie, będzie to zdecydowanie ciekawsza propozycja - mówimy zapewne o Motoroli Moto G70 albo Moto G80.

Na podstawie informacji Techniknews

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Mpixel
A kiedy ktoś zrobi aparat z 200 Mpix?
I kto będzie pierwszy?
.47.118.36 | 03 Mar 2021, 13:03