R E K L A M A

Realme 8 Pro z aparatem 108 MPx

Opublikowane:
fot. Realme

Podczas dzisiejszego wydarzenia Camera Innovation Event Realme zaprezentowało swój pierwszy aparat o rozdzielczości 108 MPx, zdradzając tym samym kluczową część specyfikacji nadchodzącego modelu Realme 8 Pro.

Producent zapowiedział, że rozwiązania fotograficzne będą jednym z motywów przewodnich nowej generacji smartfonów ze średniej półki ? serii 8.

Sercem aparatu Realme 8 Pro będzie Samsung Isocell HM2 ? nowej generacji sensor o rozdzielczości 108 MP. Isocell HM2 jest najbardziej zaawansowanym sensorem ze wszystkich stosowanych do tej pory w smartfonach Realme. Pojedynczy piksel nowej matrycy ma rozmiar 0,7 ?m, co pozwala na wykonanie zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 12000 x 9000 pikseli. W codziennej fotografii algorytm aparatu łączy 9 pikseli w 1 (tzw. pixel binning). Efektem jest lepiej doświetlone zdjęcie o rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli (12 MPx).

Technologia In-sensor Zoom pozwoli wykonywać Realme 8 Pro zdjęcia z trzykrotnym zoomem cyfrowym, które wyróżniają się ostrością wcześniej nieosiągalną dla smartfonów ze średniej półki. Aparat w tym trybie wykona 8 zdjęć o rozdzielczości 12 MP. Następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów zostaną one połączone i zoptymalizowane tak, aby docelowa fotografia oferowała jak najwięcej szczegółów.

Tryb fotografii nocnego nieba (Starry Mode) był dostępny już poprzednich generacjach smartfonów Realme, ale w nadchodzącym modelu 8 Pro zostanie on udoskonalony. Będzie to pierwszy smartfon na świecie, który umożliwi fotografowanie gwiazd z efektem time-lapse. Algorytm Realme do wykonania sekundowego materiału wykorzysta 30 zdjęć wykonanych w ciągu 480 sekund, tworząc ujęcie nocnego nieba.

Kolejną nowością jest smartfonowy Tilt-shift, który również pojawi się w Realme 8 Pro. Tryb pozwoli tak balansować perspektywą i płaszczyzną fotografii, że efektem końcowym będzie ujęcie w stylu miniaturowego świata. Obiekty na zdjęciu sprawiają wrażenie, że fotografujemy makietę, a nie otaczającą nas rzeczywistość. Tilt-shift w Realme 8 Pro pozwoli wyostrzyć wybraną część zdjęcia i jednocześnie rozmyć obiekty widoczne w dalszym planie. W świecie fotografii profesjonalnej takie rozwiązanie służy m.in. do uwieczniania architektury. Model 8 Pro pozwoli na wykorzystywanie efektu także w trybie poklatkowym (Tilt-shift Time-lapse).

Producent zapowiedział również nowe efekty zdjęć portretowych, które zostaną dodane w smartfonach serii 8. Pojawią się interesujące filtry odpowiadające na potrzeby fanów selfie: Neon Portrait, Dynamic Bokeh Portrait oraz AI Color Portrait. Więcej informacji o premierze nowych smartfonów serii 8 można spodziewać się już niebawem.

Na podstawie informacji Realme

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!