R E K L A M A

Samsung niezagrożonym liderem europejskiego rynku

Opublikowane:
fot. Counterpoint Research

Firma Counterpoint Research przedstawiła raport dotyczący europejskiego rynku smartfonów. Samsung pozostaje liderem - ale na liście gigantów zaszły spore zmiany.

W 2020, pandemicznym roku, rynek dość zauważalnie się skurczył. Sprzedaż smartfonów znacząco spadała w czasie kolejnych zamknięć gospodarki - by odbić się nieco w okresie letnim, kiedy większość krajów poluzowała pandemiczne obostrzenia. Mimo to, w 2020 roku sprzedano o 14% mniej smartfonów, niż rok wcześniej.

Liderami sprzedaży pozostają Samsung i Apple, choć pierwsza z firm notuje zauważalny, 12-procentowy spadek. Na trzecie miejsce wskazuje natomiast Xiaomi, z 90-procentowym wzrostem. Bardzo duży, ponad 40-procentowy spadek - z wiadomych przyczyn - notuje Huawei, który spada na czwarte miejsce - ale za nim zaczyna się już seria wzrostów. Zarówno Oppo jak i Realme mają powody do zadowolenia, ale warto spojrzeć na udziały rynkowe. Między czołową czwórką producentów, a wspomnianymi chińskimi firmami jest pokaźna przepaść. Obecny rok być może pozwoli nieco zredukować tą różnicę, ale nie powinniśmy liczyć na zmiany w obrębie podium.

Na podstawie informacji Redmi 1

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!