R E K L A M A

ZTE ulepsza podekranowy aparat

Opublikowane:
fot. Weibo

Podczas trwających w Szanghaju tarów MWC, firma ZTE zaprezentowała kolejna generację podekranowego aparatu do selfie.

Podekranowy aparat pierwszej generacji, jaki zastosowano w modelu ZTE Axon 20 5G, nie zebrał pochlebnych opinii. Choć było to pierwsze komercyjnie dostępne rozwiązanie tego typu na świecie, miłośnicy technologii nie byli zachwyceni jakością zdjęć. Teraz ma być lepiej. ZTE dopracowało aparat i jakość zdjęć ma być zdecydowanie lepsza.

Przede wszystkim, w strefie wyświetlacza znajdującej się bezpośrednio nad aparatem, zagęszczono siatkę pikseli. Zmiana jest spor - z 200 do 400 ppi - co sprawi, że ten fragment ekranu nie będzie tak bardzo odbiegać jakością obrazu, jak w debiutanckim modelu. Ponadto, ekran będzie mógł mieć teraz odświeżanie obrazu z częstotliwością 120, a nie 90 Hz, jak przedtem. Zmieniono także algorytmy, usuwające ślad matrycy wyświetlacza ze zdjęć, co pozwoli ukazać na fotkach więcej szczegółów.

Aparat pod ekranem będzie mógł być wspomagany skanerem 3D - również schowanym pod taflą wyświetlacza. Skaner ten pozwoli dodatkowo podbić szczegółowość selfie. Co więcej - będzie też wspierać zaawansowany, trudny do oszukania system rozpoznawania twarzy, oparty o modelowanie 3D. Będzie to rozwiązanie konkurencyjne dla Appe Face ID. Wygląda na to, że ZTE na dobre wróciło do gry i z hukiem wbiło się do grona innowatorów rynku. Pierwsza próba nie wypadła najlepiej, ale druga może już być kamieniem milowym nie tylko dla samego ZTE, ale i całej branży. Niestety, nie podano, kiedy nowa generacja aparatu trafi do komercyjnego modelu. Możliwe, że zobaczymy ją w Axonie 30...

Na podstawie informacji Weibo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!