R E K L A M A

Oppo na MWC Szanghaj: szybkie ładowanie, zwijany telefon...

Opublikowane:
Stoisko Oppo na MWCS
Stoisko Oppo na MWCS
fot. Oppo

Podczas Mobile World Congress w Szanghaju (MWCS) odbyła się konferencja prasowa Oppo. Co na niej prezentowano?

Oppo zaprezentowało liczne rozwiązania z zakresu technologii błyskawicznego ładowania, w tym ładowarkę o mocy 125W, dzięki której pełne ładowanie baterii o pojemności 4 000 mAh trwa zaledwie 20 minut. Kolejną pokazaną nowością jest AirVOOC, technologa bezprzewodowego ładowania o mocy 65W, która ogniwo o tej samej pojemności naładuje w ciągu zaledwie 30 minut. Zostały również zaprezentowane urządzenia partnerów, którzy w swoich produktach wykorzystują technologie opatentowane przez Oppo.

Oppo 5G CPE Omni

W strefie Inteligentny Dom Przyszłości zaprezentowano produkty Oppo z obszaru IoT, które wprowadzają inteligentne i kompleksowe rozwiązania do domu na wyższy poziom. Jej sercem jest urządzenie 5G CPE, Omni, wyposażony w Qualcomm Snapdragon X55 5G Modem-RF System, które za pomocą opatentowanych dwóch systemów antenowych konwertuje sygnały 5G w stabilne połączenia Wi-Fi o dużej prędkości. System anten 5G O-Reserve wykorzystuje spektrum Sub-6GHz 5G, automatycznie aktywując cztery z ośmiu dostępnych anten, zapewniając najlepszą jakość sygnału. Z kolei technologia O-Motion 360 stopni pozwala na pełen obrót anten, dzięki czemu urządzenie CPE automatycznie ustawia się w pozycji, która umożliwia optymalny obiór sygnału 5G fal milimetrowych. Oppo, Qualcomm i Ericsson niedawno ukończyły testy technologii 5G fal milimetrowych przy pomocy Omni, uzyskując prędkość transmisji downlink na poziomie 4,06 Gb/s. W tej strefie Oppo pokazało również jak wykorzystać technologię Rozszerzonej rzeczywistości (AR) podczas zakupów i grania.

Oppo X 2021

W Strefie Technologii Przyszłości goście MWCS mogą zobaczyć koncepcyjny model smartfonu Oppo X 2021, wyposażony w rozwijany wyświetlacz, który można powiększyć z 6,7 do 7,4 cala. Firma pokazała również technologię bezprzewodowego ładowania Oppo Wireless Air Charging. Z jej pomocą można w łatwy i prosty sposób naładować smartfon na odległość z mocą nawet 7,5W. Dzięki wykorzystaniu w tej innowacji rezonansu magnetycznego można eliminować niektóre niedogodności występujące w innych technologiach bezprzewodowego ładowania. Dzięki temu proces ładowania rozpoczyna się w momencie, gdy urządzenie znajduje się 10 cm od maty ładującej. Takie rozwiązanie pozwala np. na granie lub korzystanie z multimediów i jednoczesne ładowanie na odległość.

Oppo Reno5 Pro+ 5G Artist Limited Edition

W obszarze Smartfon Area Oppo pokazało serię Reno5, w tym Reno5 Pro+ 5G Artist Limited Edition, urządzenie zaprojektowane we współpracy z grafikiem Joshuą Videsem. Specjalna wersja najnowszej serii ma tylny panel z elektrochromatycznego szkła, którego kolor zmienia się ze srebrnego na niebielski za pomocą jednego dotknięcia.

Na podstawie informacji Oppo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!