R E K L A M A

Amazon wreszcie w Polsce!

Opublikowane:
fot. Amazon

Choć Amazon już od dawna jest obecny w naszym kraju - ma m.in. 9 centrów logistycznych - wciąż nie mogliśmy mówić, że jest to obecność "pełna". Chcąc cokolwiek zamówić - musimy to robić np. w niemieckim oddziale. Już niedługo...

Już niedługo będziemy mieli nasz, polski oddział Amazon, taki, jak kraje zachodnie. Innymi słowy - startuje Amazon.pl. Jak czytamy w komunikacie firmy, "serwis zapewni polskim klientom nowy wymiar zakupów, a lokalnym biznesom umożliwi dotarcie do większej liczby odbiorców zarówno w Polsce, jak i na świecie". Nie podano, kiedy nastąpi start polskiego sklepu Amazon, ale wygląda na to, że już niedługo, skoro oficjalnie ogłoszono prace, a do tego - ruszył już panel dla sprzedawców.

Partnerzy sprzedaży, którzy chcą oferować swoje produkty na Amazon.pl, mogą teraz zarejestrować swoje konta sprzedażowe w języku polskim w witrynie Amazon Marketplace. Znajdą tam również niezbędne materiały szkoleniowe. Według Amazonu, połowa oferowanych tam towarów pochodzi od zewnętrznych dostawców. Według zapewnień Amazonu, premiera Amazon.pl zapewni polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach.

Jak na razie, Amazon zdążył rozwinąć w Polsce sporą sieć magazynową. Firma działa w Polsce od 2014 roku i stworzyła u nas ponad 18000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach pod Poznaniem, Sosnowcu, Kołbaskowie, dwóch w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach koło Łodzi, Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i Gliwicach. W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad tysiąc nowych etatów. Amazon ma u nas także oddział Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarczają rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa.

Na podstawie informacji Amazon

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Cebulak
Kupując na Amazon znajdź producenta w necie i kupuj bezpośrednio:)
Bezosssss i tak już ma sporo
Pozdrawiam
.184.36.34 | 27 Jan 2021, 15:01