R E K L A M A

Jak może wyglądać Xiaomi Mi Mix 4?

Opublikowane:
Schemat smartfonu Xiaomi
Schemat smartfonu Xiaomi
fot. LetsGoDigital

Nie tak dawno odżyły nadzieje na pojawienie się Xiaomi Mi Mix 4... Chyba faktycznie coś się dzieje, bowiem pod koniec ubiegłego roku Xiaomi opatentowało ciekawy projekt telefonu.

Amerykański urząd patentowy przyjął wniosek, opisujący kształt smartfonu z rozsuwaną obudową. Czy to Xiaomi Mi Mix 4 - nie wiadomo, ale ogólny zarys konstrukcji pasuje jak ulał. Urządzenie wciąż miałoby obudowę typu slider, pozwalającą wysunąć do góry część z aparatem do selfie. Ekran byłby - dzięki temu rozwiązaniu - pozbawiony otworków czy wcięć, ale to nie koniec. Tym razem Xiaomi postanowiło zaszaleć i rozciągnąć wyświetlacz poprzez dolną ściankę aż na tył obudowy, niemal pod sam aparat fotograficzny.

Dzięki temu, na tyle obudowy możliwa byłaby prezentacja powiadomień i części interfejsu. Co więcej, wyświetlacz pozwalałby także na wykonywanie selfie za pomocą tylnego aparatu... Tylko po co w takim wypadku przedni? Do rozpoznawania twarzy, a może, by po prostu mieć wybór? Wysuwana część byłaby tylko nieznacznie węższa od reszty obudowy, zatem z powodzeniem zmieścliłaby bardzo rozbudowany układ rozpoznawania twarzy skanujący w 3D. I byłaby to chyba jedyna korzyść z zastosowania całego mechanizmu. Oczywiście, poza zapewnieniem smartfonowi ogromne dawki unikalności i ciekawego wyglądu.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Stako
Tylko po co rozsuwany mechanizm z kamerami z przodu gdy mamy ekran na plecach?
.47.143.165 | 27 Jan 2021, 12:01
Jekbe
Ich chyba pogięło...
(humorystyczne)
.42.19.245 | 26 Jan 2021, 10:01