R E K L A M A

Smartfony Huawei bez Duo i Wiadomości Google!

Opublikowane:
fot. Jolanta Szczepaniak/mGSM.pl

Według doniesień XDA Developers, smartfony bez certyfikatu Google stracą niebawem dostęp do aplikacji Duo i Wiadomości Google. Dotknie to użytkowników niektórych modeli Huawei i Honor.

Które to modele? Oczywiście te, które zostały wydane po nałożeniu amerykańskich sankcji na Huawei. Modele te nie mają certyfikatu Google oraz dostępu do pakietu usług GMS. Najprościej ujmując - jeśli twój telefon Huawei lub Honor nie ma sklepu Google - powoli żegnaj się Duo i aplikacją Google do obsługi SMS-ów.

Oczywiście problem nie dotyczy wyłącznie smartfonó Huawei - na rynku jest całkiem sporo innych telefonów bez certyfikacji Google, aczkolwiek są to zwykle tanie modele mało znanych marek. Telefony te nie mają certyfikatu, bowiem nie zadbał o to ich producent - w przypadku telefonów Huawei i Honor jest inaczej - nie mają certyfikatu z przyczyn politycznych.

Sprawa jest już właściwie przesądzona, bowiem dziennikarze XDA odkryli kodzie aplikacji Duo i Messages (Wiadomości) gotowe do wyświetlenia komunikaty. Mówią one o końcu działania wspomnianych aplikacji od 31 marca tego roku. A zatem, jeśli przypadkiem masz telefon Huawei lub Honor bez Google, a korzystasz z Duo albo Messages - poszukaj alternatyw i zachowaj istotne dane z powyższych aplikacji.

Na podstawie informacji XDA Developers 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!