R E K L A M A

Dwustronny aparat Xiaomi

Opublikowane:
fot. LetsGoDigital

Projektanci Xiaomi mają nowy, ciekawy pomysł. Wygląda na to, że znaleźli sposób, by ukryć nie tylko przedni, ale i tylny aparat fotograficzny. Jak to zrobią?

Koncepcja, wbrew pozorom, nie jest skomplikowana. Zakłada wykorzystanie układu przypominającego peryskop. Według założeń, aparaty fotograficzne byłyby ustawione płasko, w kierunku górnej ścianki obudowy. Innymi słowy - "spoglądałyby" w górę telefonu. Nad nimi byłby zamontowany układ luster, pozwalających na dotarcie światła w kierunku matrycy lub matryc - bowiem nic nie stoi na przeszkodzie, by aparaty były dwa lub trzy. Lustro, wysunąwszy się z obudowy, ustawiałoby się - zależnie od wyboru użytkownika - w przód lub w tył. Dzięki temu jeden moduł mógłby zastępować aparat tylny i przedni.

Pozwoliłoby to nie tylko uwolnić ekran od otworków czy notchy, ale i zastosować bardziej rozbudowane układy optyczne - obiektywy byłyby umieszczone przecież płasko, podobnie jak w obecnie stosowanych telezoomach. Rozwiązanie to ma niestety wadę - zakłada wykorzystanie wysuwanego mechanizmu, czyli wciąż nie będzie tak niezawodne i wytrzymałe, jak aparat pozbawiony ruchomych dodatków.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!