R E K L A M A

Wiemy już wszystko o Nokii 1.4

Opublikowane:
Schemat Nokii 1.4 ujawniony wcześniej przez FCC
Schemat Nokii 1.4 ujawniony wcześniej przez FCC
fot. FCC

Kilka dni temu, za sprawą urzędu FCC poznaliśmy niektóre dane Nokii 1.4. Dziś, wiemy już w zasadzie wszystko o tym telefonie.

Już na podstawie oznaczenia i informacji z FCC wiedzieliśmy, że Nokia 1.4 będzie budżetowym urządzeniem. Trudno było jednak przypuszczać, że będzie aż tak budżetowym, jak wynika z ujawnionych dziś, nieoficjalnych informacji. Według nich, Nokia 1.4 będzie mieć czterordzeniowy procesor z zegarem 1,3 GHz oraz... gigabajt pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci flash. To nie wystarczy nawet do w miarę sprawnej obsługi Androida GO, który przy takiej specyfikacji jest oczywistym wyborem. Pozostaje mieć nadzieję, że informacja jest jednak gdzieś przekłamana - bowiem wspomniane elementy skreślałyby to urządzenie już na starcie.

Reszta specyfikacji wygląda już nieco prawdopodobniej i sensowniej. Potwierdzono, że Nokia 1.4 ma akumulator o pojemności 4000 mAh. Dodano, że smartfon ma 6,51-calowy wyświetlacz HD+ oraz DualSIM, gniazdo karty microSD oraz port microUSB. Wyposażenie obejmuje również Bluetooth 4.2, jednozakresowe Wi-Fi, LTE, akcelerometr czy czytnik linii papilarnych. Selfie zapewni 5-megapikselowy aparat, zaś o inne zdjęcia - zadba podwójny aparat tylny, z matrycami 8 i 2 Mpx. Nokia 1.4 ma występować w dwóch wersjach kolorystycznych - szarej i niebieskiej - a jej wymiary wyniosą 166,42x76,72x8,7 mm. Cena nie powinna przekroczyć 100 euro (460 zł) - niemniej zdaje mi się, że nawet poniżej tej kwoty, Nokia 1.4 nie będzie stanowić kuszącej propozycji.

Na podstawie informacji MySmartPrice

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Magazynier
Ciekaw jestem ile jeszcze zostało w magazynach podzespołów do "bardzo budżetowych" telefonów? Pamiętam, lata świetlne temu w Składnicy Harcerskiej można było kupić radyjko do własnoręcznego montażu. Radyjko było produkcji radzieckiej, odbierało fale długie i chyba średnie. Proponuję aby Nokia a raczej właściciel marki firma HMD Global sprzedawała ten model w formie podzespołów do samodzielnego montażu. Zabawy co nie miara.
.3.40.169 | 22 Jan 2021, 10:01