R E K L A M A

Astro Slide 5G: crowdfundingowy przebój, czy wręcz przeciwnie?

Opublikowane:
Astro Slide 5G
Astro Slide 5G
fot. IndieGoGo

Od niemal roku w crowdfundingowym serwisie IndieGoGo trwa zbiórka mająca sfinansować produkcję ciekawego smartfono-laptopika. Niestety, końca zbiórki nie widać, za to ostatnio okrojono specyfikację sprzętu.

Założenia urządzenia są ciekawe. Ma to być mocny smartfon z 5G oraz sprzętową, mechaniczną klawiaturą, pozwalającą stworzyć z urządzenia namiastkę laptopa. Astro Slide 5G ma mieć rozkładaną obudowę, dwa gniazda USB-C, NFC, minijacka oraz aparat fotograficzny 48 Mpx czy 128 GB pamięci na dane. OLED-owy wyświetlacz ma z kolei mieć przekątną 6,53 cala i rozdzielczość Full HD+. Sprzęt ma oferować opcję DualBoot - czyli możliwość uruchamiania systemu Android na zmianę z Linuksem. Wszystko to za 539 euro (2449 zł), zaś docelowo - za 819 euro (3719 zł).

Co ciekawe, choć udało się zebrać już ponad milion euro, a zbiórkę wsparło niemal 4 tys. użytkowników platformy, producent postanowił zmienić specyfikację. Wbrew pierwotnym planom, kosztem pogrubienia obudowy nie zmniejszono akumulatora z 4000 do 3500 mAh, a także poprawiono kilka rzeczy - zmieniono 6 na 8 GB pamięci operacyjnej, aparat do selfie 5 Mpx na 13 Mpx, na koniec dodając boczny, programowalny klawisz skrótów. Wprowadzono też jednak jedną zmianę, która - moim zdaniem - nie spotka się raczej z przychylnym przyjęciem przyszłych nabywców. Zmieniono procesor - z topowego MediaTek Dimensity 1000 na średniopółkowy Dimensity 800. Innymi słowy - zmieniono flagowiec w mocnego średniaka, a wszystko przy cichej aprobacie wspierających. Zaczynam się zastanawiać - czy dla 4 tysięcy ludzi mechaniczna klawiatura jest aż tak ważna, by przymknąć oko na zmianę specyfikacji urządzenia już po jego zamówieniu? Najwyraźniej tak, zwłaszcza, że na odbiór telefonów, które na razie pozostają w stadium prototypu, muszą poczekać przynajmniej do marca.

Najwyraźniej nie rozumiem miłośników Linuksa, klawiatur oraz crowdfundingu - ale ja w takim wypadku żądałbym zmiany ceny albo wycofał wsparcie. Nie widać, by ktoś to robił, co niezmiernie mnie dziwi. A was?

Na podstawie informacji Androidauthority i IndieGoGo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!