R E K L A M A

Xiaomi na amerykańskiej czarnej liście!

Opublikowane:
Dotkliwsze amerykańskie sankcje mogłyby zamieszać również na naszym rynku...
Dotkliwsze amerykańskie sankcje mogłyby zamieszać również na naszym rynku...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Amerykańska administracja powiększyła czarną listę przedsiębiorstw podejrzanych o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu o kolejnych osiem podmiotów. Wśród nich jest Xiaomi!

Czy Xiaomi podzieli los Huawei czy DJI i zostanie odcięte od amerykańskich technologii? Na razie nie ma takiego zagrożenia, szczególnie, że trwa właśnie zmiana na szczycie amerykańskiej władzy. Na razie, jedynym odczuwalnym skutkiem wciągnięcia na czarną listę jest konieczność pozbycie się akcji podejrzanych firm (w tym Xiaomi) przez amerykańskich inwestorów. Jednocześnie, wchodzi w życie zakaz inwestowania przez amerykanów w akcje podejrzanych firm.

Tradycyjnie, amerykańska administracja podejrzewa chińskie firmy o współpracę z chińskim rządem czy wojskiem. Tradycyjnie, Amerykanie nie przedstawiają żadnych dowodów. Ot, padają oskarżenia i nakładane są ograniczenia. Wygląda na to, że Xiaomi ma na razie trochę szczęścia. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tej firmy, gdyby "oberwała" sankcjami równocześnie z Huawei...

Xiaomi odniosło się do amerykańskich oskarżeń. Firma komunikuje, że nie jest w żaden sposób powiązana ani z chińskim rządem, a ni strukturami wojskowymi. Dodano, że firma dokłada wszelkich starań, by chronić interesy swych klientów, a także udziałowców.

Na podstawie informacji Gizmochina

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!