R E K L A M A

Redmi K40 otrzyma nowego MediaTeka Dimensity!

Opublikowane:
fot. Weibo

Rzadko się zdarza, by kierownictwo firmy zdradzało tak dokładną informację na temat nadchodzącego smartfonu. W przypadku Redmi K40 dowiedzieliśmy się o procesorze, w jaki będzie wyposażony premierowy model.

Informację na temat procesora, który trafi do Redmi K40 przekazał nie byle kto, bo sam Lu Weibing - główny menedżer marki. Za pośrednictwem serwisu Weibo zdradził on, że Redmi K40 trafi na rynek z nadchodzącym, nowym procesorem firmy MediaTek. Chodzi zapewne o układ MT6893, który będzie szerzej znany jako Dimensity 1200. Premiera tego flagowego układu planowana jest na 20 stycznia i może zbiec się z premiera nowego Redmi.

Procesor MediaTek Dimensity 1200 ma powstawać w procesie litograficznym 6 nm i mieć osiem rdzeni. Najwydajniejszym będzie pojedynczny Cortex-A78 o taktowaniu podniesionym do 3 GHz. Trzy kolejne rdzenie Cortex A78 mają mieć taktowanie do 2,6 GHz, zaś w sekcji "energooszczędnej" mają pracować cztery rdzenie Cortex A55 z zegarem 2 GHz. Komplet uzupełnią układ graficzny Mali-G77 oraz modem 5G. Dimensity 1200 ma być przystosowany do współpracy z pamięciami typu LPDDR5 RAM i UFS 3.1.

Na podstawie informacji Weibo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!