R E K L A M A

Trzy składane Samsungi na przyszły rok!

Opublikowane:
fot. LetsGoDigital

Samsung patentuje kolejne, dość nietypowe koncepcje smartfonów ze składaną obudową i elastycznymi wyświetlaczami. Wątpliwe, by je wdrożył - ale i tak w 2021 roku przedstawi trzy nowe, składane modele.

Koncepcja, zgłoszona do opatentowania i opisana przez serwis LetsGoDigital, opisuje smartfon z dwoma zawiasami i ekranem składanym w dwóch miejscach. Całość wygląda trochę tak, jakby połączyć ze sobą dwa telefony Galaxy Fold. Złożone urządzenie ma proporcje zbliżone do kwadratu (przez co, właściwie, jest raczej tabletem). Wierch obudowy możemy otworzyć na boki, niczym dwuskrzydłowe drzwi, odsłaniając duży, prostokątny ekran wewnętrzny.

Ukazany na szkicach sprzęt ma zawiasy podobne do zastosowanych w Galaxy Z Fold2, a po zewnętrznej stronie obudowy umieszczono pokaźnych rozmiarów moduł fotograficzny i skromny, pomocniczy ekranik do powiadomień. Koncepcja jest dość odważna - choćby na niezbyt kompaktowe wymiary urządzenia po złożeniu.

Receptą na to ma być nadanie smartfonowi formy klapki - również z dwoma zawiasami i składanej w podobny sposób - ale w pionie. Tu z kolei mamy małe wymiary złożonego urządzenia - ale po rozłożeniu wewnętrzny ekran nie jest tak duży, jak w pierwszej z koncepcji.

Ostatni z patentowanych projektów jest odrobinę inny. Po rozłożeniu również otrzymujemy duży, prostokątny ekran, a telefon ma dwa zawiasy - tyle, że składa się nieco inaczej. Tu zastosowano pomysł z harmonijką - zawiasy zginają się naprzemiennie, przez co złożona obudowa ma trzy warstwy. Tu problemem będzie grubość złożonego telefonu.

Nie jestem pewien, czy Samsung zdecyduje się na wdrożenie któregokolwiek z opisanych konceptów w życie... Technicznie - jak sądzę - nie ma większych przeszkód, a problemem pozostają zapewne koszty takiej konstrukcji i trudnej do przewidzenia reakcji konsumentów na tak niecodzienne urządzenia.

Rzeczywistość będzie chyba jednak bardziej przyziemna - choć w przyszłym roku mamy zobaczyć przynajmniej trzy składaki Samsunga. Według analityków UBI Reserach, będą to:

  • Samsung Galaxy Z Fold Lite - premiera w marcu, wyświetlacze 7 i 4 cale
  • Samsung Galaxy Z Fold3 - premiera we wrześniu, wyświetlacze 7 i 4 cale
  • Elastyczny ekran z odświeżaniem 120 Hz, wsparcie dla rysika S Pen
  • Samsung Galaxy Z Flip2 - premiera we wrześniu, wyświetlacze 6,7 i 3 cale
Wszystkie nowe modele mają otrzymać powłoki elastycznych ekranów z materiału UTG (Ultra-Thin Glass) oraz technologię matryc LTPO, redukującą zużycie energii.

Na podstawie informacji LetsGoDigital i The Elec

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!