R E K L A M A

iPhone 12 ma kolejny problem. Tym razem z zasięgiem

Opublikowane:
fot. Apple

Niedawno pisaliśmy o zieleniejących ekranach iPhone 12... Teraz pojawił się kolejny problem: utrata zasięgu.

Pamiętacie słynną "antenna-gate", towarzyszącą rynkowemu debiutowi iPhone 4? Apple tłumaczyło wówczas użytkownikom, że trzymają swe telefony w zły sposób. Potem - wysyłano specjalne pokrowce na obudowę, które eliminowały problem "złego trzymania" - i zasięgu. W tym roku, poza wieloma innymi plagami, problem zasięgu w iPhone powrócił. Forum Apple pełne jest utyskiwań niezadowolonych użytkowników. Tym razem jednak plastikowa nakładka na obudowę może nie pomóc...

Według doniesień posiadaczy iPhone 12, niektóre egzemplarze smartfonów mają nagle tracić dostęp do sieci, a niedługo potem - wyświetlać komunikat, jakoby telefon nie był rzekomo aktywowany. Zasięg nie wraca, dopóki telefon nie zostanie zresetowany czy przełączony w tryb samolotowy i potem ponownie zalogowany do sieci. Zmiany kart SIM nie pomagają, nic nie daje również jakakolwiek zmiana ustawień sieci w telefonie. Problem jest raportowany nie tylko w USA (głównie w AT&T i Verizonie), ale i w Europie.

Początkowo myślano, że problem występuje, gdy użytkownik jest w ruchu, a telefon przełącza się pomiędzy stacjami bazowymi. Okazało się jednak, że raporty o nagłym wylogowywaniu się iPhone z sieci pochodzą również od osób pozostających w domach na kwarantannie. Niektórzy - muszą restartować telefon kilkanaście razy dziennie. Problem występuje nie regularnie, losowo - trudno zatem wychwycić źródło jego pochodzenia.

Nie są nim raczej anteny czy inne podzespoły telefonu. Wygląda to na jakiś problem z oprogramowaniem - ale to jedynie przypuszczenia. Apple jak dotąd nie ustosunkowało się do doniesień - choć skargi znalazły się na oficjalnym forum firmy. Ciekawe, jaki problem będzie kolejny? Co obstawiacie?

Na podstawie informacji 9to5mac

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!