R E K L A M A

Xiaomi rośnie w siłę, Samsung nie ustępuje

Opublikowane:
fot. Gartner

Firma Gartner przedstawiła raport sprzedaży smartfonów w III kwartale tego roku. Rynek się skurczył - ale Xiaomi ma powody do radości, bowiem... wyprzedziło Apple!

Tak, dobrze widzicie. Xiaomi wskoczyło na podium i jest trzecim największym dostawcą smartfonów na świecie, za Samsungiem i Huawei, a przed Apple. Co więcej, Xiaomi jako jedyny producent z czołówki, notuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży - aż o 34,9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Chińskiej firmie udało się wyprzedzić Apple w rynkowych udziałach o dosłownie 1%, zatem trzecie miejsce jest na razie zdobyte "o włos", ale do Huawei z 14-procentowym udziałem i spadkiem o ponad 21% w porównaniu z III kwartałem 2019 brakuje już niewiele. "Na plusie" udało się pozostać jedynie liderującemu Samsungowi, ale w porównaniu do ubiegłego roku, wzrost jest symboliczny - 2,2%. Pierwsze miejsce pozostaje jednak niezagrożone - ilość urządzeń, jaką sprzedał Samsung, wyraźnie przewyższa osiągnięcia producentów na pozostałych miejscach.

Walka toczy się o dwa pozostałe miejsca podium, a w tle mamy jeszcze Oppo, również ze spadkiem, ale niewielkim. Obawiam się jednak, że do wspięcia się wyżej chińskiej firmie potrzeba jeszcze trochę czasu. A pozostali? Cóż, przykro to pisać, ale chyba nie mają szansy na wejście do czołowej piątki... Wywalczyli w sumie 32,5% rynku, czyli raptem o 10,5% więcej, niż sam Samsung... Warto jeszcze wspomnieć, że cały smartfonowy rynek (porównując kwartalnie) skurczył się o 5,7% w porównaniu z ubiegłym rokiem - ale tu łatwo wskazać winnego: jest nim koronawirus. Pozostaje liczyć, że w przyszłym roku jego wpływ na sprzedaż smartfonów będzie mniejszy...

Na podstawie informacji Gartner

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!