R E K L A M A

Samsung: smuklejsze składaki i Smart Tagi

Opublikowane:
W kierunku mainstreamu...
W kierunku mainstreamu...
fot. The Elec

W Korei trwa inwestorskie forum Samsunga, na którym poinformowano, że koncern pracuje nad dalszym rozwojem składanych smartfonów. Firma chce również wprowadzić własne Smart Tagi - ale o tym na razie oficjalnie nie wspominano.

Według informacji z prezentacji opublikowanej po spotkaniu, Samsung widzi przyszłość składanych smartfonów w jasnych barwach. Urządzenia mają być mniejsze i lżejsze od aktualnej generacji. Nie określono dokładnie, czy chodzi o formę książki, jak w Galaxy Z Fold czy też klapki - jak w Galaxy Z Flip. Grafika sugeruje, że chodzi o obie koncepcje składanego smartfonu. Firma zamierza w najbliższych latach uczynić składane smartfony produktem - jak to określono - mainstreamowym, czyli popularnym i dostępnym dla wielu użytkowników. Padają też zapowiedzi "zróżnicowania form" składanych smartfonów. Jakie mogą to być formy - nieco światłą na ten temat rzuca publikacja Samsung Display, w której możemy znaleźć m.in. takie grafiki:

Firma liczy, że składane modele mogą przyhamować kurczenie się rynku smartfonów, a do tego - poinformowano, jakie kryteria wpływają na wybór składanych urządzeń przez klientów. Argumenty za wyborem składaka wydają się być oczywiście: większość (93%) nabywców docenia połączenie dużego wyświetlacza z niewielkimi wymiarami urządzenia po złożeniu. Klienci doceniają też zastosowane w Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold 2 zawiasy pozwalające ustawiać rozchylenie ekranu pod różnymi kątami, co - w połączeniu z odpowiednio zaprojektowanymi interfejsami aplikacji - zwiększa produktywność. Z badania przeprowadzonego przez firmę Samsung wynika, że składane telefony wykorzystywane są głównie do wyszukiwania informacji, tworzenia lub czytania dokumentów i obsługi e-maili - czyli po prostu do pracy. Klienci cenią również jednak unikalność i wyjątkowy wygląd składaków.

Samsung szykuje również coś zupełnie nowego - Smart Tagi. Według doniesień serwisu LetsGoDigital, Samsung zastrzegł w Europie znak towarowy "Samsung Smart Tag". Wskazuje to zatem, że firma zamierza wypuścić własne akcesorium wykorzystujące łączność NFC i RFID. Smart Tagi mogą być wykorzystywane do wyszukiwania oraz śledzenia obiektów (np. kluczy czy toreb), ale też np. do odblokowywania smartfonów, gdy znajdą się w pobliżu. Warto zauważyć, że Samsung oferował już tego typu urządzenie - w ramach pakietu SmartThings. Wtedy wykorzystywało ono sieć LTE - teraz doczekamy się szerszego wachlarza opcji łączności - i do tego być może jakichś nowych funkcji. Oczywiście samo zastrzeżenie nazwy nie oznacza, że produkt trafi na rynek - aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby smart tagi pojawiły się jako dodatek na najbliższej konferencji Unpacked, obok flagowych telefonów Galaxy S.

Na podstawie informacji The Elec, Samsung Display, LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!