R E K L A M A

Nie będzie Snapdragona 875. Będzie Snapdragon 888

Opublikowane:
fot. Qualcomm

Firma Qualcomm zaprezentowała dziś procesor, który będzie napędzać większość przyszłorocznych flagowców. Czekaliśmy na Snapdragona 875, a mamy Snapdragona 888.

W Chinach cyfra 8 jest uznawana za szczęśliwą. Szczęście Qualcomma ma być zatem potrójne - i właściwie można już o takim mówić. Wykorzystanie nowego procesora zapowiedziały już zdecydowanie więcej trzy firmy - Oppo, Xiaomi, Realme, Vivo, ZTE, OnePlus, Sony, Asus, Meizu, LG, Motorola, a także Nubia i Black Shark.

Nie podano jeszcze pełnej specyfikacji procesora - ale w komunikacie skupiono się na jego głównych cechach. Snapdragon 888 powstaje w litografii 5 nm i zawiera trzecią generację modemu Snapdragon X60 5G, obsługującego globalne pasma sieci, agregację pasm i Dual SIM w 5G. Układ wspiera również standardy łączności Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2. Zastosowano także szóstą generację silnika AI (Sztucznej Inteligencji), zapewniającego wysoką szybkość wykonywania operacji oraz trzecią generację technologii Snapdragon Elite Gaming, zapewniającej wysoką wydajność graficzną na niespotykanym dotąd poziomie. Układ przetwarzania obrazu Qualcomm Spectra ISP zapewni z kolei szybkie tempo rejestracji zdjęć - do 120 12-megapikselowych obrazów na sekundę.

Pierwsze smartfony z nowym Snapdragonem powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Wiemy, że Snapdragon 888 trafi m.in. do Xiaomi Mi 11, Oppo Find X3 oraz flagowego Realme.

Na podstawie informacji Qualcomm

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!