R E K L A M A

Nokia 5.4 w drodze! Jaka będzie specyfikacja? Jaka cena?

Opublikowane:
fot. Nokia

Nokia zamierza skrócić cykl wydawniczy średniopółkowych modeli. Mają być prezentowano co pół roku, a kolejnym będzie Nokia 5.4. Mamy już pierwsze informacje na jej temat.

Według doniesień NokiaPowerUser, nowa "Piątka" ma otrzymać mocniejszy procesor, niż poprzedniczka - nie sprecyzowano na razie jednak jego typu. Wiadomo za to, że Nokia 5.4 otrzyma wyświetlacz o przekątnej ok. 6,4 cala, z otworkiem na aparat do selfie. Tylny aparat ma być poczwórny, jak w aktualnym modelu - ale (podobnie, jak procesor) lepszy.

Znane są również warianty pamięci, jakie trafią do Nokii 5.4. Smartfon będzie mieć 4 GB pamięci operacyjnej, za to pamięć flash będzie oferowana w dwóch wersjach. Do wyboru będzie nośnik o pojemności 64 albo 128 GB, nie powinno też zabraknąć gniazda na kartę microSD. Premiery Nokii 5.4 spodziewamy się być może jeszcze w grudniu.

AKTUALIZACJA:

Nowy model pojawił się już w dwóch australijskich sklepach - dzięki czemu wiemy, jakiej ceny możemy się spodziewać. Niestety - tylko w odniesieniu do mocniejszej wersji, z pamięcią flash 128 GB. Cena wynosi 349 dolarów australijskich, czyli 256 USD, 215 euro albo 960 zł. Termin dostępności określono na 22 grudnia, zatem potwierdza się informacja o premierze jeszcze w tym miesiącu. Odbędzie się ona zapewne kilka dni przed trafieniem urządzeń do sprzedaży. Poznaliśmy też pojemność akumulatora, wynoszącą 4000 mAh...

Na podstawie informacji NokiaPowerUser i Nokiamob

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Ted
Oby ekran był mniejszy i miał większą rozdzielczość niż w 5.3
.75.244.6 | 30 Nov 2020, 16:11