R E K L A M A

Nadchodzi kompaktowa Xperia, pogromca iPhone 12 Mini

Opublikowane:
fot. Androidnext

Na rynku praktycznie nie ma kompaktowych telefonów o mocniejszej specyfikacji. Właściwie, jesteśmy skazani na tańsze warianty iPhone - i tyle. Sony chce wypełnić lukę!

Sony przez długi czas miało w swej ofercie kompaktowe telefony. Później - zniknęły, ale jest szansa, że powrócą. Nowa, mała Xperia może się pojawić już na początku nadchodzącego roku. Telefon będzie mieć ekran o przekątnej 5,5 cala. Zakładając, że Sony nie przesadzi z szerokością ramek wokół wyświetlacza - mamy szanse na naprawdę niewielki smartfon.

Niewielki - ale wcale nie najsłabszy. Według doniesień z Japonii, kompaktowa Xperia ma być wyposażona w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 775, dedykowany mocnym średniakom i uzbrojony w modem 5G. Do tego możemy spodziewać się przynajmniej 6 GB pamięci operacyjnej i 64 lub raczej 128 GB pamięci flash, a także - jak przystało na Xperię - porządnego aparatu fotograficznego. Jedyną niewiadomą pozostaje akumulator. Zakładając, że telefon będzie nieduży - nie powinniśmy oczekiwać niczego o pojemności powyżej 4000 mAh. Nie wiadomo jeszcze, do którego typoszeregu zostanie przypisany ten model - Xperia 1 czy Xperia 5 - ale pojawi się zapewne z dopiskiem Compact w nazwie. Możemy zatem wyglądać modelu Sony Xperia 1 III Compact względnie Sony Xperia 5 II Compact - choć osobiście obstawałbym za prostą nazwą "Xperia Compact"...

Na podstawie informacji Androidnext

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
50,0% 
 0,0% 
 50,0% 
Maciej
Na 20 II przesiadłem się że zwykłej XZ2 (nie compact,, choć wolałbym). Miesiąc szczerze, żałuję tej zmiany. 10 II jest słabsza od każdym względem, szczególnie fizycznym. Po dwóch tygodniach stłukłem ekran i mam taki od ponad pół roku, bo ekranów na wymianę brak. XZ2 zaskoczyła mnóstwo poważnych upadków i poza wgnieceniami na aluminiowej (nie jak w 20 II plastikowej) obudowie nic jej nie dolegało. Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z wymianą słuchawki
.153.39.37 | 23 Nov 2020, 21:11
Psion
Mam, ciągle XZ2 Compact, jest to świetny telefon. Ale ramki mogłyby być węższe teraz przesiadam się na 10 II. Nie lubię czytników linii w ekranie. Nawet ze szkłem flexible 3MK działa to wolno.
.146.132.174 | 23 Nov 2020, 11:11