R E K L A M A

Samsung Galaxy Z Fold3 z aparatem pod ekranem?

Opublikowane:
Fold bez otworków? Jestem za!
Fold bez otworków? Jestem za!
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Powraca plotka, jakoby Samsung Galaxy Z Fold3 miał być pierwszym telefonem koreańskiej firmy, wyposażonym w aparat pod ekranem.

Tym razem o tym, że Samsung zastosuje podekranowy aparat (Under-Display Camera UDC) w kolejnym Foldzie pisze koreański serwis ETnews, powołujący się na dobrze poinformowane źródło. Według tych doniesień, Samsung Galaxy Z Fold3 będzie pierwszym modelem koreańskiej firmy, w którym zostanie zastosowany taki aparat. Prace wciąż trwają, a dostawcą ekranu będzie spółka Samsung LSI.

Samsung zastosuje podobne rozwiązanie, jakiego użyło ZTE w modelu Axon 20 5G. Na części ekranu ponad aparatem siatka pikseli będzie rzadsza, by przepuścić światło. Specjalne algorytmy będą pracować nad poprawą obrazu i wyeliminowaniem powodowanego przez matrycę OLED efektu morki. Niestety, jest niemal pewne, że w rejonie aparatu jakość obrazu na ekranie będzie słabsza, niż na pozostałej jego powierzchni. Możliwe, że i ten efekt da się zminimalizować - ale o efektach przekonamy się dopiero latem 2021 - o ile nic się nie zmieni. Niestety, nie podano, o którym wyświetlaczu mowa w tym wypadku - ale zakładam, że źródło ma na myśli duży, elastyczny ekran, a nie zewnętrzny wyświetlacz pomocniczy...

Na podstawie informacji ETnews

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!