R E K L A M A

Raport z rynku: Samsung wciąż na czele

Opublikowane:
Sprzedaż smartfonów w ostatnim czasie
Sprzedaż smartfonów w ostatnim czasie
fot. Canalys

W ostatnim czasie pojawiły się dwa niezależne raporty rynkowe. Przedstawiły je instytuty Digitimes Research i Canalys. Samsung pozostaje największym dostawcą smartfonów, ale to inna firma notuje imponujący wzrost udziałów.

Według raportu Canalys, Samsung jest obecnie największym dostawcą smartfonów, mającym 23-procentowy udział w rynku, po 2-procentowym wzroście rocznych dostaw. Drugi jest Huawei, z udziałem 14,9%, ale z dostawami mniejszymi o 23% niż w poprzednim roku. Imponujący, 45-procentowy wzrost ilości sprzedanych urządzeń notuje natomiast Xiaomi, które zajmuje obecnie trzecie miejsce z udziałem 13,5% rynku. Dalej mamy Apple ze stabilnym udziałem ok. 12% rynku, a za nim - plasuje się Vivo, zajmujące 9,1% rynku. Dalej są Oppo, Realme, Lenovo i Transsion - czyli właściciel marek Tecno, Infinix i Itel.

Dane te potwierdza Digitimes Research, wskazując, że rynek zdaje się powoli odrabiać straty po pandemicznym kryzysie. Trzeci kwartał jest o 6% gorszy pod względem sprzedaży od analogicznego okresu w 2019 roku, ale w porównaniu z pierwszym półroczem 2020, sprzedaż wzrosła. Zdaniem Digitimes Research to ze względu na to, że mniej wydajemy np. na podróże - a więcej na gadżety elektroniczne. Przed gwiazdką sprzedaż może jeszcze dodatkowo wzrosnąć.

Digitimes Research informuje ponadto, że rośnie sprzedaż terminali 5G. Do końca roku smartfony obsługujące 5G mogą stanowić nawet 20% ogółu, a ilościowo - będzie to 260 mln sztuk. W Chinach wskaźnik ten może być jeszcze wyższy, sięgający nawet 70% - głównie za sprawą nowych modeli iPhone.

Na podstawie informacji Canalys i Digitimes Research

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!