R E K L A M A

iPhone 12 może mieć ładowanie zwrotne!

Opublikowane:
Fragment dokumentacji FCC
Fragment dokumentacji FCC
fot. @markgurman

Apple dość późno implementowało ładowanie indukcyjne do swych smartfonów, zaś ładowania zwrotnego jeszcze się nie doczekaliśmy. Ale może pojawi się po aktualizacji?

Z opublikowanej przez technologicznego blogera informacji wynika, że tegoroczne modele iPhone mają możliwość bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. Wskazuje na to dokument certyfikacyjny FCC, czyli amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Dotyczy on rozwiązania MagSafe, implementowanego w najnowszej serii smartfonów iPhone. Według opisu w dokumencie, "modele iPhone 2020 wspierają funkcję ładowania WPT w 360 kHz do ładowania akcesoriów, włącznie z zewnętrznymi, planowanymi na przyszłość akcesoriami Apple".

To oznacza, że nie ma technicznych przeszkód, by nowe iPhone-y mogły bezprzewodowo ładować inne urządzenia. Funkcja jest najwyraźniej zablokowana za pomocą oprogramowania i możliwe, że kiedyś zostanie uruchomiona w drodze aktualizacji systemu. Możliwe, że stanie się to po premierze kolejnych bezprzewodowych słuchawek Apple, które wykorzystają tą funkcję. Znając Apple nie zdziwiłbym się, gdyby funkcja ładowania zwrotnego została ograniczona tylko do wybranych (w domyśle: firmowych) akcesoriów.

Na podstawie informacji @markgurman

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
djdeejay
Czyli iPhone sprzedawany bez ładowarki jest sam w sobie ładowarką :) Teraz tylko czekać aż pomysłowi programiści "majfrendzi" wymyślą aplikację która będzie miała ładować telefon z samego siebie (taki scam, w który ludzie będą wierzyć) :)
.227.216.189 | 29 Oct 2020, 14:10