R E K L A M A

Sony Xperia - koniec złej passy?

Opublikowane:
Bohater obecnego kwartału w Sony
Bohater obecnego kwartału w Sony
fot. Jolanta Szczepaniak/mGSM.pl

Smartfony Sony znajdowały się kiedyś w czołówce najchętniej kupowanych - od kilku lat ich udział rynkowy spada. Możliwe, że w końcu udało się przełamać złą passę.

Według najnowszych informacji, w kwartale, który zakończył się 30 września tego roku, Sony udało się sprzedać 600 tysięcy smartfonów. W porównaniu z gigantami branży jak Samsung czy Apple - to niewielka ilość. Dla Sony jednak znacząca, a co najważniejsze - niemal taka sama jak w porównywalnym okresie wcześniejszego roku, nie naznaczonego pandemicznym kryzysem. To oznacza, że sprzedaż Xperii przestałą spadać, a ustaliła się na w miarę stałym poziomie - z nadzieją na ruch w górę. Co najważniejsze, "smartfonowa" część Sony wygenerowała w III kwartale wyższy przychód, niż w tym samym okresie roku 2019. Wzrost jest co prawda niewielki - 759,4 mln USD wobec 746 mln - ale jest.

Sony nie podało jeszcze prognoz na ostatni kwartał tego roku - ale należy być dobrej myśli, trend wzrostowy nie powinien się zmienić. Może w tym pomóc niedawna premiera modelu Sony Xperia 5 II, którego recenzję możecie przeczytać tutaj.

Na podstawie informacji Sony

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!