R E K L A M A

Harmony OS zadebiutuje wcześniej, niż sądziliśmy?

Opublikowane:
Wang Chenglu, szef działu oprogramowania w Huawei
Wang Chenglu, szef działu oprogramowania w Huawei
fot. Mydrivers

Huawei jest bliższy wdrożenia własnego systemu operacyjnego wcześniej, niż wszyscy podejrzewali! Obecnie oferowane modele mogą być ostatnimi z Androidem.

O kłopotach Huawei z amerykańską administracją słyszał każdy. Prace nad własnym systemem operacyjnym chińskiej marki ruszyły, gdy tylko pojawiły się pierwsze zwiastuny amerykańskich sankcji. Początkowo, system Harmony OS planowano jako platformę dla smart-urządzeń, ale latem dowiedzieliśmy się, że trafi on również na smartfony. Teraz - pojawiły się wskazówki, że może się to stać wcześniej, niż sądziliśmy.

Huawei nadal może korzystać z Androida, ale ma utrudnione zadanie, bowiem dostęp do otwartego kodu oprogramowania zyskuje dopiero po oficjalnej premierze systemu. To opóźnia wdrożenie go na smartfony. Szczególnie, że Huawei oferuje własny interfejs - EMUI. I to właśnie on podpowiada, że pojawienie się Harmony OS w telefonach Huawei to kwestia nieodległej przyszłości. Wang Chenglu, szef działu oprogramowania w Huawei zdradził, że aktualna nakładka EMUI 11 wykorzystuje już framework Harmony OS i wiele jego elementów.

Może się zatem okazać, że EMUI 11 to ostatnia ewolucja nakłądki na Androida przed przejściem na Harmony. Może okazać się, że EMUI 12 będzie już działać w oparciu o autorski system Huawei! Wcześniej mówiło się, że Harmony OS pojawi się w połowie przyszłego roku, ale wypowiedź Wanga Chenglu może wskazywać, że prace przyspieszyły.

Na podstawie informacji Mydrivers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!