R E K L A M A

Nokia godna zaufania, ale... OnePlus ją goni

Opublikowane:
fot. Counterpoint Research

Firma Counterpoint Research przedstawiła raport dotyczący aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń smartfonów, a także ich trwałości. Nokia ma powody do zadowolenia.

Z raportu Counterpoint Research wynika, że Nokia jest mistrzem aktualizacji smartfonów. Wszystkie z aktualnie (Q3 2019 - Q2 2020) oferowanych modeli pracują pod kontrolą systemu Android 10. Tym samym może pochwalić się również OnePlus, całkiem dobrze wypadają również Samsung oraz... Realme. Najsłabiej w tym zestawieniu wypadają Vivo i LG. Temu ostatniemu zdarza się jeszcze utrzymywać modele na Androidzie 6.

Równie dobrze, Nokia i OnePlus wypadają w rankingu udostępniania comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Całkiem dobrze prezentuje się również Lenovo, ale Samsung - już zdecydowanie gorzej. Najgorzej jednak wypadają Oppo i - ponownie - LG. Counterpoint Research publikuje również zestawienie marek najbardziej godnych zaufania, przygotowane w oparciu o wcześniej wymienione wskaźniki, jak również o oceny trwałości urządzeń oraz ich reprezentację w programie Android Enterprise Recommended. Tu znów widać dominację Nokii i OnePlusa, a zaraz za nimi plasują się Samsung i Xiaomi, a nieco dalej - Realme. LG - znów na końcu.

Choć raport sprawia wrażenie przygotowanego na zamówienie Nokii, oceny Counterpoint Research można jednak uznać za obiektywne i pokazujące, że fińska marka dba o aktualność, solidność i bezpieczeństwo oferowanych smartfonów. Sęk w tym, że - jak obserwujemy - niekoniecznie przekłada się to na rynkowy sukces. Nokia wciąż nie wróciła do czołówki światowych producentów, a rankingi takie, jak dzisiejszy - chyba niekoniecznie przekonują nabywców. Pytanie - co ich przekonuje - reklama?

Na podstawie informacji Counterpoint Research

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Leon zawodowiec
Potwierdzam. Nokia dba o użytkowników, nawet na najtańszych modelach. Mam nokie 1 i ma androida 10 i stałe aktualizacje.
.153.35.96 | 28 Oct 2020, 21:10
ZADZIOR
No tak, statystyki są niestety bezlitosne, lecz daje to perspektywę na przesunięcie szali Vivo w stronę odświeżenia przy kolejnych modelach. Za to LG...eh, jako użytkownik m.in LG V30 jestem zawiedziony, że aktualizację widziałem ostatnio ponad rok temu. Telefon wyszedł i tak opóźniony o jedną cyfrę Androida więc trochę nie fair. A model nie różniący się niczym znaczącym dla pracy systemu, który wyszedł parę miesięcy później czyli V35 już z bardziej aktualną na tamte czasy wersją softu był ciosem w plecy dla posiadaczy Fał Trzydziestki.
Statystyki opisują rzeczy, które chce pokazać zlecający. W tym wypadku Vivo wypada słabo - ale pamiętajmy, że ta ogromna firma ma w ofercie mnóstwo modeli, w tym budżetowych, w krajach jak np. Indie, gdzie liczy się cena, nie najnowszy system. Stąd pewnie taki wynik. A teraz patrzmy na LG i... masz rację. Ech. (A)
.60.125.36 | 28 Oct 2020, 20:10

ZADZIOR
W obronie Vivo wspomnę, że pierwszy smartfon jaki wyszedł z Androidem 11 to właśnie z ich stajni. Gdyby to uwzględnić, to w zestawieniu trochę by się namieszało.
Sęk w tym, że to JEDEN model na kilkanaście oferowanych. W tym zestawieniu odgrywa rolę stosunek ilości zaktualizowanych modeli do ich ogółu.
.60.125.36 | 28 Oct 2020, 14:10