R E K L A M A

Jakie plany ma Nokia?

Opublikowane:
fot. Jolanta Szczepaniak/mGSM.pl

Z HMD Global, czyli właściciela marki Nokia, wyciekł wewnętrzny dokument, opisujący plany firmy na najbliższą i nieco odleglejszą przyszłość. Jakie one są?

Przede wszystkim, z dokumentu dowiadujemy się, że niebawem poznamy nowy flagowiec: Nokia 10. Smartfon - jak podejrzewam - planowany jest na początek przyszłego roku, ale na razie nie ma o nim żadnych informacji. W dokumencie nadmieniono jedynie, że pracownikom nie wolno nawet o nim wspominać, by nie prowokować przecieków. Zabawne...

Nokia nie chce być po prostu jednym z wielu producentów smartfonów, ale planuje powrót do światowej czołówki. W tym celu firma zamierza zacieśniać i coraz mocniej akcentować współpracę z Google. Jej oczywistym elementem jest oferowanie smartfonów z surowym Androidem, ale i długim wsparciem aktualizacyjnym. Mówi się wręcz o "Pixelach dla każdego segmentu rynku" - w odniesieniu do przyszłych smartfonów Nokii.

Jako kluczowe rynki dla Nokii wymienia się w dokumencie Indie, Chiny, USA, Rosję, Wielką Brytanię, Niemcy, Meksyk, Indonezję i RPA. Na koniec, z dokumentu wypływają również wytyczne dla przygotowujących prezentacje produktowe. HMD zaznacza, by nie porównywać telefonów Nokii z konkurencyjnymi telefonami.

Na podstawie informacji Nokiamob

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!