R E K L A M A

Jakie baterie mają nowe modele iPhone?

Opublikowane:
fot. Apple

Apple ma dziwny zwyczaj ukrywania przez konsumentami niektórych parametrów swych urządzeń, jak choćby pojemność pamięci operacyjnej czy akumulatora. Pora rozwiać wątpliwości: jakie baterie mają tegoroczne iPhone?

Apple wreszcie przełamało się i gdy opadł kurz po premierze nowych modeli, podało pojemności akumulatorów. By jednak nie ułatwić nam zbytnio zadania, koncern podał pojemność akumulatorów w watogodzinach, nie - jak wszyscy - w miliamperogodzinach. Wszystko można jednak przeliczyć. I tak, dzięki tabelce Apple wiemy, że...

  • iPhone 12 mini ma akumulator o pojemności 2227 mAh
  • W iPhone 12 oraz 12 Pro zamontowano baterie 2815 mAh
  • W przypadku iPhone 12 Pro Max - z racji braku informacji o napięciu, pojemność baterii można tylko oszacować - na ok. 3687-3727 mAh.

Pojemności akumulatorów mogą wręcz szokować w czasie, kiedy typowy telefon z Androidem ma baterię o pojemności 4000-5000 mAh. W przypadku iPhone taka pojemność może być jednak wystarczająca. Wykonany w procesie technologicznym 5 nm procesor powinien być dość energooszczędny, a do tego - urządzenia te od lat słyną z wyjątkowo dobrej optymalizacji. Może się zatem okazać, że deklaracje producenta dotyczące czasu działania telefonów okażą się bliskie prawdy.

Na podstawie informacji Clickdimensions

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
prosto
Nie podają pojemności baterii i wielkości RAM, ponieważ spadłaby sprzedaż. Niektórzy zastanowiliby się dlaczego w iPhone te parametry są niższe niż u konkurencji i pewnie mniej ludzi by kupiło. Jak wiemy nie od dziś dla mas wpajane jest, że więcej znaczy lepiej.
.4.90.86 | 23 Oct 2020, 01:10