R E K L A M A

Kolejne pomysły Samsunga na składany smartfon

Opublikowane:
Tak mógł wyglądać Galaxy Fold
Tak mógł wyglądać Galaxy Fold
fot. LetsGoDigital

Jak może wyglądać jeden z przyszłych smartfonów Samsunga? Może tak, jak przedstawiono go na szkicach we wniosku patentowym ujawnionym przez WIPO?

Z WIPO - czyli światowego urzędu chroniącego własność intelektualną - wyciekły rysunki opisujące patent przyznany Samsungowi. Sam wniosek liczy sobie kilkadziesiąt stron, ale najważniejsze rzeczy przekazano w formie graficznej. We wniosku opisano trzy różniące się pewnymi szczegółami koncepcje składanego smartfonu. Koncepcje - dodajmy - dość ciekawe, zakładające bowiem umieszczenie elastycznego ekranu po zewnętrznej stronie obudowy. W zasadzie - moglibyśmy uznać szkice za przyszłościowe, przygotowywane na czas, gdy elastyczne ekrany osiągną już odporność na zarysowania zbliżoną do klasycznych, ze szkła. Wygląd przedstawionych na szkicach urządzeń podpowiada jednak, że są to już dość leciwe pomysły...

Najciekawszym detalem we wszystkich trzech koncepcjach jest umiejscowienie aparatu fotograficznego. Samsung planował urządzenia ze ściętym narożnikiem, który po złożeni wpasowywałby się w drugą połówkę obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu, składając telefon, łączylibyśmy siły wszystkich aparatów fotograficznych urządzenia. W jednej z koncepcji - telefon miałby nawet dodatkowy wyświetlacz po drugiej stronie obudowy. Koncepcja ciekawa, a sam ścięty narożnik zdaje się przypominać ten, jaki widzieliśmy w pierwszym modelu Galaxy Fold. Owo podobieństwo podpowiada mi, że szkice, jakie oglądamy to po prostu niewykorzystane koncepcje Folda, odrzucone być może ze względu na niewystarczającą wytrzymałość elastycznego ekranu. Nie sądzę, by prezentowane urządzenie kiedykolwiek trafiło do produkcji w którejś z zaprezentowanych dziś form - ale nie wykluczałbym tego, że Samsung pokaże jednak kiedyś model z ekranem po zewnętrznej stronie.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!