R E K L A M A

Samsung Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra - wiemy, jak wyglądają!

Opublikowane:
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21
fot. Voice

Popularny leakster OnLeaks zdradził wygląd kolejnych flagowców z Korei - czyli Samsunga Galaxy S21 i Samsunga Galaxy S21 Ultra.

W ostatnim tygodniu pojawiły się sygnały, że kolejna generacja smartfonów serii Samsung Galaxy S zadebiutuje nieco wcześniej, niż w poprzednich latach. Zamiast w lutym, premiery możemy spodziewać się jeszcze nawet w tym roku. I rzeczywiście, scenariusz ten zdaje się być całkiem prawdopodobny, bowiem OnLeaks opublikował właśnie rendery, mające przedstawiać Samsunga Galaxy S21 i jego wariant Ultra. Jak się prezentuje?

Skłamałbym pisząc, że jestem zaskoczony, a design jest nowatorski. Otrzymamy raczej to, do czego Samsung przyzwyczajał nas przez ostatni rok czy dwa. Z frontu napotkamy wyświetlacz otoczony wąską ramką, z otworkiem na aparat do selfie w połowie szerokości. Warto zwrócić uwagę na brak szerszego "podbródka" pod wyświetlaczem. Ramka sprawia wrażenie jednakowo wąskiej na każdym boku ekranu.

Więcej niespodzianek czeka nas na tyle. Zauważymy tam nowy krój ramki otaczającej aparat fotograficzny. Zachodzi ona na boki obudowy, które w Galaxy S21 zdają się być nieco mocniej zaokrąglone, niż w modelach aktualnej generacji. Według informacji Evana Blassa, Galaxy S21 będzie mieć wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala oraz obudowę o wymiarach 151,7 x 71,2 x 7, 9 mm (9 mm na wysokości aparatu). Ekran będzie płaski! Spodziewamy się, że w serii Galaxy S21 zostaną zastosowane procesory Snapdragon 875 oraz alternatywnie Exynos 1000 lub 2100, wspierane przez minimum 8 GB pamięci operacyjnej albo 128 GB pamięci wewnętrznej. Bazowy model Galaxy S21 (który możemy dziś oglądać) będzie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem 25 W. Możliwe, że odpowiednia ładowarka będzie już w zestawie. Wszystkie modele serii mają obsługiwać sieci 5G.

W serwisie Voice opublikowano także rendery większego modelu, czyli Samsunga Galaxy S21 Ultra. Telefon ma podobny styl, ale z ekranem o zaokrąglonych brzegach i z dużo większą "wyspą" aparatu fotograficznego. Ekran ma mieć przekątną 6,7 lub nawet 6,9 cala, z kolei aparat będzie poczwórny. Znajdziemy w nim moduł podstawowy (zapewne z jasnym obiektywem i stabilizacją) oraz szerokokątny i dwa tele - jeden do portretów, drugi do większych przybliżeń.

Na podstawie informacji Voice: 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
de_ent
I znów dziura w ekranie... czekam na następne albo biorę xperie
.5.216.200 | 20 Oct 2020, 00:10