R E K L A M A

iPhone 12 - ciekawy detal, który umknął uwadze

Opublikowane:
Tajemniczy element iPhone'ów 12
Tajemniczy element iPhone'ów 12
fot. Apple

Seria modeli iPhone 12 wnosi nową stylizację, nawiązującą nieco do modeli sprzed lat, ale ma też drobny, nowy detal, który umknął początkowo uwadze.

O co chodzi? Na prawym boku obudowy pojawił się nowy, niewystępujący wcześniej w iPhone element. To niewielkie wycięcie w metalowej ramce telefonu, zasłonięte nieruchomą, plastikową zaślepką. Element znajduje się nieco poniżej klawisza włącznika, przypominając nieco szufladkę karty SIM. Jest jednak od niej większy.

Po tym, jak zwrócił na niego uwagę jeden z redaktorów The Verge, pojawiły się różne teorie. Według jednej, detal miałby służyć do magnetycznego mocowania rysika Apple Pencil. Teoria jednak błyskawicznie upadła, bowiem ekrany iPhone'ów nie wspierają rysika. Druga z teorii jest natomiast wyjątkowo przekonująca i zapewne trafna. Tajemniczy element to osłona jednej z anten telefonu.

Jest to prawdopodobnie antena do sieci 5G w pasmie mmWave. Pasmo to zapewnia najwyższą prędkość transferu, jednak fale te mają najmniejszy zasięg i są podatne na tłumienie. Zapewne z tego względu, antena musi być większa - i po prostu nie dało się jej "załatwić" tradycyjnymi paseczkami. Może Apple po prostu "dmucha na zimne", by nie powtórzyła się "Afera antenowa" sprzed lat. Jak jest naprawdę - znając Apple - pewnie nigdy się nie dowiemy...

Na podstawie informacji @reckless

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
DAW
u nas tego raczej nie bedzie bo to Pasma te wyzsze 3500 i 3700
.8.114.30 | 15 Oct 2020, 12:10