R E K L A M A

Jak może wyglądać podwójnie składany Samsung?

Opublikowane:
Galaxy Fold z dwoma zawiasami
Galaxy Fold z dwoma zawiasami
fot. LetsGoDigital

Holenderski serwis LetsGoDigital donosi o złożonym przez Samsunga wniosku patentowym. Dotyczy on telefonu z podwójnie składaną obudową.

O takich koncepcjach słyszeliśmy nie raz. Podwójnie składany telefon rozważało Xiaomi, chodziły też słuchy o tym, że i Samsung planuje podwójnie składaną konstrukcję. Były to co prawda bardzo słabe plotki - ale najwyraźniej "było coś na rzeczy". Wskazuje na to złożony przez Samsunga w Korei wniosek patentowy.

Opisano w nim smartfon z obudową składaną w dwóch miejscach. Pomijając skomplikowanie konstrukcji, rozwiązanie mogłoby okazać się całkiem praktyczne w pewnych scenariuszach użytkowania. PRzewidziano nawet podpórkę, ułatwiającą przekształcenie urządzenia w mini-laptop. Niestety, wygląd zawiasów urządzenia oraz termin złożenia wniosku (2018 rok) wskazują, że to po prostu jeden z porzuconych i zastrzeżonych "na wszelki wypadek" konceptów Galaxy Folda. Czy Samsung do niego powróci? Nie należy tego wykluczać, bowiem fakt, że projekt "wypłynął" dopiero teraz może sugerować, że patent został w jakiś sposób zaktualizowany i przypadkiem "wyskoczył" w sieci.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!