R E K L A M A

Play ma nowego właściciela

Opublikowane:
fot. Play

Sieć Play zmieniła właściciela. Według komunikatu przesłanego przez operatora, komplet akcji spółki Play Communications S.A. przejmie francuska Grupa iliad.

Komunikat prasowy Play głosi: Dzisiaj tj. 21 września 2020 roku Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications SA, właściciela 100% udziałów w P4 Sp. z o.o. W ramach powyższej oferty iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego PCSA wynoszącego 40,2% akcji. Złożona oferta zapewni iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów PCSA. Bazując na niezależnej opinii J.P. Morgan, Rada Dyrektorów PCSA zaakceptowała cenę zaoferowaną przez iliad oraz jednogłośnie zagłosowała za jej przyjęciem. Złożona oferta będzie wymagała teraz jedynie zgody Komisji Europejskiej.

Oznacza to, że Play zmieni właściciela. Nie oznacza to jednak zmian w ofercie ani zniknięcia marki Play. Przynajmniej na razie... Grupa iliad, jak zapewnia Play, jest wyróżniającym się operatorem w Europie. Ma 26 mln klientów we Francji i Włoszech, zatrudnia 11 tys. pracowników i jest podobna do Play. W komunikacie czytamy, że:

  • Play i iliad wyróżniają się nieszablonowym podejściem do rynku telekomunikacyjnego. Obie firmy podjęły wyzwanie zrewolucjonizowania rynków telekomunikacyjnych, na które weszły dając klientom wolność wyboru w dostępie do usług cyfrowych.
  • Play i iliad mają wspólne DNA. Obie firmy posiadają silne marki oparte o wyraźne pozycjonowanie stosunku wartości do ceny. Innowacyjność, prostota i odpowiedzialność są podstawą strategii firm.
  • Play i iliad mają tę samą historię. Obie firmy weszły na swoje ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracze. Od tamtej pory rozwijały się niezwykle szybko i obu udało się zostać liderami na swoich rynkach, zachowując wciąż filozofię bycia challengerami.
  • Play i iliad wyznają podobne wartości. Obie firmy wyznają wartości takie jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu, jednocześnie stosując podejście "can do" w realizacji swoich celów.
  • Play i iliad mają wiele doświadczeń, którymi mogą się dzielić oraz wiele synergii, które mogą osiągnąć, a dotyczą one między innymi: najbardziej efektywnej struktury kosztów w sektorze telekomunikacyjnym, elastyczności biznesowej, kreatywności oraz dynamiki działania.

Play w swym komunikacie wyraża wiarę, że transakcja pomoże "w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na polskim rynku oraz w inwestycjach w rozwój usług telekomunikacyjnych w Polsce, z korzyścią dla polskich klientów detalicznych oraz przedsiębiorców", a także, że "przyczyni się do międzynarodowego rozwoju grupy iliad".

Na podstawie informacji Play

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!