R E K L A M A

iPhone 12 Pro Max w Antutu - Bionic A14 nie imponuje wydajnością

Opublikowane:

Apple iPhone 12 Pro Max pojawił się w AnTuTu - ma nowy układ Bionic A14 oraz 6 GB pamięci RAM. Osiągnął 572333 punktów, co jest lepszym wynikiem od ubiegłorocznego iPhone'a 11 Pro Max. Ale jak duża jest ta różnica?

Według znanego Twitterowego "leakstera", Ice Universe, nowy procesor Apple'a nie zachwyca. Jego wydajność jest wyższa od A13 z modelu iPhone 11 Pro Max, ale nie jest to jakiś rewelacyjny wynik - obliczono, że A14 jest szybszy o jakieś 15 procent od poprzednika. To ujawniła firma TSMC porównując wydajność układów w procesie 5 nm (A14) i 7 nm (A13). Bardziej można to potraktować w kategoriach ulepszenia, niż diametralnej zmiany. I raczej nie przebije Snapdragona 865+ - choć oczywiście nie ma co bezpośrednio porównywać smartfonów i podzespołów z Androidem i iOS.

Wyniki w Antutu pokazały jeszcze mniejszą różnicę wydajności - 572333 punktów oznacza, że iPhone 12 Pro Max jest tylko o ok. 9% wydajniejszy od iPhone'a 11 Pro Max, który "wykręcił" 524436 punktów. Choć niewykluczone, że benchmark przeprowadzano na prototypowym egzemplarzu, który nie ujawnił swego pełnego potencjału...

Źródło: 91 mobiles

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!