R E K L A M A

Redmi i Realme zapowiadają smartfony z nowym Snapdragonem 875

Opublikowane:
fot. Redmi

Po premierze iPada Air z procesorem A14, szef Redmi Lu Weibing opublikował dwuznaczny post, w którym sugeruje, że kolejnym urządzeniem z procesorem wykonywanym w nowoczesnej technologii 5 nm będzie... smartfon Redmi. Podobną zapowiedż mamy też ze strony Realme.

Lu Weibing wspomniał po prostu o "nowym procesorze wykonanym w litografii 5nm", czyli takiej, w jakiej powstaje najnowszy układ Apple Bionic A14. Według powszechnych domysłów, może chodzić o kolejnego, flagowego Snapdragona - czyli model 875 5G. Post można uznać za dobitną sugestię, że kolejnym, drugim ma świecie sprzętem z procesorem o litografii 5 nm będzie smartfon z logo Redmi. Naturalnie, Lu Weibing nie zawarł w swym wpisie konkretnej wskazówki, ale resztę dopowiada leakster.

Według "Stacji Cyfrowych Plotek", dalekowschodniego leakstera, którego wpisy w ostatnim czasie okazywały się dość, faktycznie może być mowa o kolejnym Redmi. Konkretniej, leakster wymienia nazwę Redmi K40 Pro, który ma się pojawić w przyszłym roku. Nowy Snapdragon ma zadebiutować pod koniec tego roku, zatem Redmi faktycznie może udać się wypuszczenie pierwszego smartfonu z tym układem. Firma musiałaby się jednak mocno sprężyć, bowiem początek 2021 będzie czasem premier flagowych Samsungów oraz podobnych modeli paru innych firm...

Wśród nich może być również Realme. Wiceszef firmy - Xu Qi Chase - również wydał podobny komunikat, jak Lu Weibing. Również i w tym przypadku nie ma mowy o szczegółach dotyczących urządzenia i typu procesora. Wiadomo jedynie, że nowa seria smartfonów Realme również ma korzystać z procesorów wykonywanych w technologii 5 nm - czyli w domyśle, zapewne z nowych Snapdragonów.

Snapdragon 875, którego premiery spodziewamy się jesienią, ma korzystać z rdzeni ARM Cortex-X1, które będą mieć różne taktowanie w układzie 1+3+4. Oznacza to, że cztery rdzenie będą mieć energooszczędny zegar do wykonywania podstawowych zadań, kolejne trzy będą taktowane nieco szybciej i oddelegowane do nieco bardziej wytężonej pracy, zaś jeden będzie wysokotaktowany - i używany w momentach najwyższego zapotrzebowania na moc obliczeniową.

na podstawie informacji 91mobiles

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!