R E K L A M A

Nowe, smartfonowe matryce Samsunga

Opublikowane:
fot. Samsung

Samsung zaprezentował cztery nowe matryce fotograficzne Samsung ISOCELL: HM2, GW3, GM5 i JD1. Wszystkie są wykonane w technologii pikseli 0,7 mikrometra.

W przypadku czujników obrazu o wysokiej rozdzielczości, nawet niewielka różnica 0,1 mikrometra na piksel może mieć znaczący wpływ na całkowity rozmiar czujnika, a także wysokość modułu kamery. Dzięki pikselom o wielkości 0,7 mikrometra najnowsze matryce Samsunga są do 15 procent mniejsze niż moduły 0,8 mikrometra o tej samej rozdzielczości i zmniejszają wysokość całego modułu aparatu nawet o 10 procent. Mniejsze rozmiary zapewniają producentom smartfonów większą elastyczność i szersze możliwości podczas opracowywania ich urządzeń nowej generacji.

Aby zebrać wystarczającą ilość światła i zwiększyć dynamikę obrazu pomimo niewielkich rozmiarów pikseli, Samsung zastosował zaawansowane technologie ISOCELL Plus i Smart-ISO, zoptymalizowane specjalnie pod kątem technologii 0,7 mikrometra. ISOCELL Plus skupia otrzymane światło wokół piksela, podczas gdy Smart-ISO w pełni je wykorzystuje, inteligentnie dostosowując odpowiednio czułość ISO w celu uzyskania optymalnej ekspozycji.

W najnowszych produktach 0,7 mikrometra, które mają zostać wprowadzone jeszcze w tym roku, Samsung rozpocznie wdrażanie ulepszonej technologii pikseli ISOCELL 2.0, która zapewnia wysoką wydajność pomimo wyzwań związanych ze zmniejszającymi się rozmiarami pikseli. Nowa technologia dodatkowo poprawiła czułość na światło nawet o 12 procent w porównaniu z obecną technologią ISOCELL Plus.

Oto nowe matryce "w pigułce":

  • ISOCELL HM2 to trzecia matryca Samsunga o rozdzielczości 108 megapikseli po HMX i HM1. Jest o około 15 procent mniejsza niż jej poprzedniczki z pikselami 0,8 mikrometra i zmniejsza wysokość modułu kamery o 10 procent. HM2 jest wyposażona w Super PD, szybsze i bardziej efektywne rozwiązanie autofokusa z wykrywaniem fazy, i podobnie jak HM1, jest wyposażona w technologię łączenia dziewięciu pikseli oraz 3-krotny bezstratny zoom.
  • ISOCELL GW3 to 64-megapikselowy czujnik obrazu zoptymalizowany pod kątem popularnych urządzeń. Dzięki mniejszemu rozmiarowi piksela optyczny rozmiar GW3 jest prawie identyczny jak w przypadku czujnika obrazu 0,8 mikrometra 48 Mpx firmy Samsung. Oprócz technologii Tetracell i Smart-ISO, które pomagają czujnikowi w robieniu jasnych zdjęć z wysoką wiernością kolorów, GW3 jest idealna do aktywnego stylu życia, wyposażona w elektroniczną stabilizację obrazu (EIS) opartą na żyroskopie, zapewniającą ostrzejsze zdjęcia i stabilniejsze filmy. Przetwornik obrazu obsługuje nagrywanie wideo w rozdzielczości do 4K przy 60 klatkach na sekundę (fps).
  • ISOCELL GM5 to wszechstronny 48-megapikselowy przetwornik obrazu przeznaczony do stosowania w aparatach teleskopowych lub ultraszerokokątnych. Kiedy jest używany wraz z teleobiektywem 5x, GM5 w pełni wykorzystuje niewielki rozmiar piksela 0,7 mikrometra, który minimalizuje grubość aparatu. W przypadku szerokokątnych ujęć, GM5 obsługuje szybkie nagrywanie w rozdzielczości Full HD przy 480 kl./s. Czujnik oferuje również funkcję naprzemiennego HDR, szybszą i bardziej energooszczędną technologię HDR, która przyspiesza przetwarzanie obrazu. Ponieważ odczyt jest wykonywany w oparciu o cztery połączone piksele 1,4 mikrometra Tetracell, naprzemienny HDR może zapewnić jaśniejsze i wyraźniejsze obrazy z mniejszym szumem.
  • ISOCELL JD1 to najmniejszy w branży czujnik obrazu o rozdzielczości 32 megapikseli o rozmiarze 1/3,14 cala, zaprojektowany dla smartfonów z wyświetlaczami z otworkiem lub do mechanizmów chowających aparat fotograficzny w obudowie telefonu. Wysokość modułu czujnika jest porównywalna z wysokością czujników 20 Mpx 0,9 mikrometra lub 16 Mpx z 1-mikrometrowymi pikselami. Podobnie jak GM5, JD1 jest również pierwszym czujnikiem obrazu ISOCELL oferującym naprzemienny HDR.

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
vass196
Marketingowy bełkot. Im większy sensor i im większy otwór przesłony, tym w danym czasie aparat zbiera więcej światła. Fizyki się nie przeskoczy, nie ważne ile programowych sztuczek obuduje się wokół sensora. Na przykład Night Mode polega na składaniu w całość wielu krótszych ekspozycji, przez co zdjęcie nie jest rozmazane i ma poprawną ekspozycję, co nie zmienia faktu, że z większym sensorem wewnątrz ilość wymaganych ekspozycji będzie mniejsza.
.33.83.231 | 16 Sep 2020, 13:09