R E K L A M A

A gdyby cały ekran był czytnikiem? Huawei nad tym pracuje!

Opublikowane:
fot. Androidauthority

Czytniki linii papilarnych zintegrowane z wyświetlaczami to krzyk smartfonowej mody. Od dłuższego czasu producenci głowią się, jak uczynić je praktyczniejszymi. Huawei też nad tym pracuje.

Pamiętam klasyczne czytniki Huawei sprzed lat. Działały szybko i niezawodnie, czego nie da się już powiedzieć o żadnym czytniku ekranowym. Bez względu na klasę czy producenta smartfonu, ekranowe czytniki ustępują płytkowym pod wieloma względami. Huawei próbuje uczynić ten element przyjaźniejszym, czego dowodzi złożony ostatnio patent. To, by cały ekran stanowił czytnik odcisku palca, nie jest nowym pomysłem, ale z pewnością uczyniłoby odblokowywanie smartfonu szybszym i wygodniejszym. Huawei idzie jednak o krok daje i chce połączyć pełnoekranowy czytnik z dodatkowymi funkcjami.

Dotknięcie ekranu w ustalonym miejscu, za pomocą konkretnego palca można uznać za świetny skrót. Co więcej, mógłby to być "tajny" skrót użytkownika. Podobnie - wyglądałaby ochrona dostępu do aplikacji: autoryzacja następowałaby w momencie dotknięcia ikony apki na pulpicie. Podobnie, można byłoby np. dotknąć powiadomienia, by je przeczytać, przechodząc od razu do odpowiedniej aplikacji. Pomysłów jest sporo, ale na razie Huawei opatentował jedynie koncepcję. Do gotowego rozwiązania jeszcze długa droga, a należy pamiętać, że chiński koncern nie jest jedynym, który pracuje nad ulepszeniem ekranowego czytnika. Podobny do opisanego, widzieliśmy już w koncepcyjnym Vivo - ale na rynek jeszcze nie trafił.

Na podstawie informacji Androidauthority

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!