R E K L A M A

Huawei Mate 40 zakończy historię procesorów Kirin

Opublikowane:
Przypuszczalny wygląd modeli Mate 40 i Mate 40 Pro
Przypuszczalny wygląd modeli Mate 40 i Mate 40 Pro
fot. OnLeaks, Pricebaba i Handsetexpert

Wygląda na to, że modele z rodziny Huawei Mate 40, które mają zadebiutować we wrześniu, będą ostatnimi smartfonami, wyposażonymi w procesory Kirin.

Wskutek amerykańskich sankcji, nałożonych na Huawei, firma ta musi przerwać produkcję rozwijanych od kilku lat, autorskich układów mobilnych Kirin. Procesory produkowała na zlecenie Huawei tajwańska firma TSMC, ale niestety wykorzystuje ona amerykańskie technologie, skutkiem czego nie może dłużej współpracować z chińskim koncernem. Możliwe, że współpracę będzie można wznowić, o ile TSMC będzie w stanie wyeliminować amerykańskie rozwiązania z procesu produkcyjnego.Na razie jednak należy przyjąć, że kolejnych Kirinów nie będzie, co otwarcie przyznaje sam Huawei.

Z powyższej informacji wynika, że Mate 40 będzie na razie ostatnim smartfonem, który będzie korzystać z firmowych procesorów. Co będzie później - na razie nie wiadomo. Podobno prezydent USA zezwoli na wykorzystywania przez Huawei układów firmy Qualcomm.

Na podstawie informacji IThome

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
kolo
I wszystko jasne. Chińskie Kiriny nie mogą być zdalnie kontrolowane przez NSA, więc Huawei jest wykluczony z amerykańskiego rynku. Jak tylko zacznie montować telefony na podzespołach z NSA, to nie będzie problemu z jego telefonami.
Teraz tylko trzeba wyjść z twarzą i podać jakiś pretekst dlaczego producent telefonów nr 2 na świecie, na którego USA nałożyło embargo, będzie używał procesorów z USA.
Taka mała teoria spiskowa.
.43.212.212 | 10 Aug 2020, 18:08