R E K L A M A

Koniec Google Music, ale dostaniemy Nearby Share

Opublikowane:
fot. Google

Google ogłasza, że wkrótce zamknie jedną ze swych usług - Google Music. Jednocześnie, koncern wprowadza nowość - Nearby Share - czyli system łatwego udostępniania plików.

O tym, że Google Music czeka smutny koniec, wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Teraz Google informuje, że usługa zostanie wygaszona z końcem sierpnia. Do końca roku użytkownicy będą jednak mieli dostęp do kupionych utworów, swych playlist, polubień itp - i możliwość ich transferu do innych serwisów. Wygaszaną Muzykę zastąpi YouTube Music. Google już od pierwszej wzmianki o likwidacji Google Muzyka zachęca użytkowników do przejścia na YT, udostępniając oczywiście narzędzie do transferu wszelkich danych. Ceny - powinny pozostać na tym samym poziomie.

Są też i dobre wieści. Google uruchamia Nearby Share. To usługa umożliwiająca szybkie i łatwe udostępnianie plików z naszego telefonu na urządzenie z Androidem znajdujące się w pobliżu. Nearby Share wykorzystuje do odnalezienia urządzeń w pobliżu informacje o lokalizacji oraz Bluetooth, zaś transfer danych odbywa się poprzez NFC, Bluetooth lub Wi-Fi, zależnie od rodzaju udostępnianej treści. Sam proces jest prosty - wystarczy wskazać co i któremu urządzeniu z listy chcemy udostępnić. Podczas transferu nie są udostępniane żadne dane użytkownika, a dodatkowo - możemy "ukryć" nasze urządzenie przed Nearby Share lub ujawnić je jedynie wybranym kontaktom. Usługa powinna działać na smartfonach z Androidem 6.0 lub nowszym, ale będzie uruchamiana sukcesywnie. W pierwszej kolejności trafi na smartfony Pixel i Samsung. Później zawita też na Chromebooki.

Na podstawie informacji Google i Androidauthority

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!