R E K L A M A

Xiaomi kończy z Android One!

Opublikowane:
Xiaomi Mi A1 - takie były początki...
Xiaomi Mi A1 - takie były początki...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Wygląda na to, że HMD Global zostanie jedynym producentem, wypuszczającym smartfony w programie Android One. Xiaomi potwierdza, że nie będzie modelu Mi A4!

Program Android One zapowiadał się świetnie. Mieliśmy mieć smartfony z czystym interfejsem, a także długim wsparciem i regularnymi aktualizacjami. Coś poszło jednak nie tak. Motorola przerzuciła się na własny interfejs My UX, a teraz podobny ruch wykonuje Xiaomi. Chiński koncern nie zamierza produkować kolejnego smartfonu z czystym Androidem - oferując własną alternatywę w postaci interfejsu MIUI. Teraz właściwie pozostaje pytanie, kiedy Nokia również opuści program...

Android One powołano w 2014 roku, gdy wizerunek smartfonów z Androidem psuły rzadkie, nieregularne aktualizacje - lub wręcz ich brak. Dziś - najwyraźniej - sytuacja poprawiła się na tyle, by producenci uznali, że logo Android One na urządzeniu nie stanowi wystarczającej zachęty dla nabywcy. Za odejściem z programu może również przemawiać chęć promocji własnych, firmowych interfejsów i... zwyczajna oszczędność. Taniej i łatwiej tworzyć nowe wersje oprogramowania w jednym wariancie, niż dwóch - dla czystego androida i własnej nakładki.

Na podstawie informacji Smartdroid

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
zaq
Od ponad 2 lat mam N7+ i Android One sprawdza się na niej znakomicie. Szkoda by było, gdyby NOKIA z tego zrezygnowała. Moim zdaniem Xiaomi, bardziej z powodów politycznych (Chiny-USA) odchodzi od programu.
.31.89.62 | 05 Aug 2020, 12:08
Neem
Z Mi A1 korzystało mi się dobrze. Program android one to całkiem udana alternatywa dla nakładek, które mogą podobac się mniej lub bardziej. sama Nokia raczej go nie utrzyma.
.191.220.228 | 04 Aug 2020, 17:08