R E K L A M A

HTC odbija się od dna? W końcu zanotowano wzrost przychodów

Opublikowane:

Od dłuższego czasu tajwański producent HTC odnotowuje spadkową tendencję i w zakresie udziałów w rynku smartfonów, i w dochodach. Wieszczono mu bliski koniec, a tymczasem zaprezentował model Desire 20 Pro i... jest jakiś sukces.

Czerwiec 2020 roku okazał się relatywnie dobrym miesiącem. Wszystko przez to, że po latach spadków firma wreszcie odnotowała wzrost przychodów, związany z wypuszczeniem na rodzimy rynek smartfona Desire 20 Pro. Przychody wyniosły 649 mln NTD (ok. 22 mln dolarów) wzrosły o 63,5% w porównaniu z przychodami z maja i jest to najwyższy przychód firmy odnotowany w tym roku.

Za ten wzrost odpowiedzialny jest Desire 20 Pro, telefon 4G z 6,5-calowym wyświetlaczem, procesorem Snapdragon 665, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jego cena wynosi 8990 NT (ok. 305 dolarów). Jest dostępny na krajowym rynku. W ciągu najbliższych miesięcy przychody HTC mogą wzrosnąć gdy zaprezentowany zostanie model U20 5G. Trafi do sprzedaży w sierpniu. To pierwszy telefon 5G od HTC, ma 6,8-calowy wyświetlacz, poczwórny aparat, procesor Snapdragon 765G, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Do tego ma pojemną baterię 5000 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 18 W. Jest wyceniony na 18990 NTD (około 645 dolarów).

Źródło: Gizmochina

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!