R E K L A M A

LG Project B - zwijany smartfon coraz bliżej

Opublikowane:
To podobno właśnie Project B
To podobno właśnie Project B
fot. Asiatime

Marzenie o ekranie rozwijanym z rolki, rodem z filmów science - fiction jest tuż-tuż. LG prezentowało już zwijane ekrany TV, czas przenieść to w świat smartfonów. To właśnie LG Project B.

Pod nazwą LG Project B ukrywa się koncepcyjny smartfon, którego ekran byłby rozwijany z wnętrza obudowy. LG prezentowało już na targach technologicznych telewizory, których ekrany "wyjeżdżały" w górę z niewielkiej szafki, w której znajdowała się rolka, na jakiej był "nawinięty" wyświetlacz. Teraz - najwyraźniej - udało się technologię zwijania wyświetlaczy dopracować i zminiaturyzować tak, by dała się stosować w smartfonie.

Prototyp takiego telefonu był już widziany w przeciekach z urzędu patentowego. Obudowa urządzenia jest dwuczęściowa, a jej rozsunięcie powoduje rozłożenie ekranu, który w pozycji złożonej jest zawinięty pod spód obudowy. Na razie nie ma jeszcze informacji o dokładnej dacie premiery tego urządzenia, ale mówi się o początkach przyszłego roku. Nie wykluczone, że prezentacja planowana jest na targi CES lub MWC - o ile się odbędą.

Co ciekawe, produkcją zwijanego wyświetlacza nie zajmie się firma zależna od LG, czyli LG Display. Tym razem technologię dostarczy inny wyspecjalizowany producent - BOE. Tak przynajmniej twierdzi serwis źródłowy...

Na podstawie informacji TheElec

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!