R E K L A M A

LG ze zwijanym i zginanym ekranem

Opublikowane:
Szkice koncepcyjne LG
Szkice koncepcyjne LG
fot. Asiatime

Dożyliśmy czasów, że składany smartfon z elastycznym ekranem już nikogo nie zaskakuje i nie zadziwia. Potrzeba czegoś więcej. LG próbuje stworzyć urządzenie, które może spowodować przysłowiowy opad szczęk. Zobaczmy, co to...

Informacja o projekcie LG pochodzi z urzędu patentowego. Firma zaprojektowała koncepcję smartfonu, który nie tylko daje się złożyć, ale i rozwijać. Jak to ma działać? Z wyjściowej formy smartfonu, urządzenie daje się rozłożyć do tabletu. Wówczas korzystamy z funkcji zwijania wyświetlacza. Po prostu rozsuwamy części obudowy, do uzyskania większego formatu. Największe zaskoczenie następuje później. Rozłożone urządzenie będziemy mogli "złamać" - czyli zgiąć tak, by uzyskać coś na kształt laptopa. Wtedy, na jednej części ekranu będzie mogła pojawić się powierzchnia do szkicowania, albo po prostu klawiatura.

Koncept LG jest zatem rozwinięciem koncepcji smartfonu z rolowanym wyświetlaczem. Pomysł wydaje się być świetny - uzyskamy sprzęt łączący w sobie trzy urządzenia. Pytanie, jak to wszystko będzie działać... Niestety, do wprowadzenia w życie tego pomysłu jeszcze długa droga - na razie zwijane ekrany nie wyszły poza fazę prototypów. Dzięki publikacji szkiców, wiemy już jednak, jak może wyglądać jedno z przyszłych urządzeń, wykorzystujące zwijane ekrany.

Na podstawie informacji Asiatime

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!