R E K L A M A

Xiaomi z zoomem 120x?!

Opublikowane:
Samsung dał 100x. Xiaomi chce dać więcej...
Samsung dał 100x. Xiaomi chce dać więcej...
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Rosyjski leakster, specjalizujący się w plotkach o Xiaomi, donosi o nowym modelu, który ma podobno otrzymać aparat fotograficzny z potężnym zoomem.

Według Xiaomishki, chiński producent pracuje nad telefonem ukrywającym się pod kodową nazwą CAS. Telefon ma otrzymać aparat fotograficzny z peryskopowym obiektywem, pozwalającym osiągnąć bezstratne zbliżenie do 12x. W to, choć z trudem, jestem jeszcze w stanie uwierzyć, choć sądzę, że będzie to raczej zoom hybrydowy, a nie czysto optyczny. Hybrydowy, czyli łączący faktycznie bezstratne zbliżenie realizowane obiektywem, z wycinkami z dużej matrycy. Zresztą, sam leakster wspomina o matrycy 108 megapikseli - zatem pasuje. Podobno ma to być nowy przetwornik Samsung HM2.

Xiaomi chce tym smartfonem zawstydzić Samsunga, który zaoferował 100-krotny zoom w modelu Galaxy S20 Ultra. W modelu Xiaomi CAS zoom ma sięgnąć 120x. Oczywiście cyfrowo. I o ile jestem w stanie uwierzyć, że pojawi się smartfon Xiaomi z dumnym napisem 120x zoom, nawet nie próbuję liczyć na coś więcej, niż widziałem w telefonie Samsunga. Fizyki nie da się oszukać nawet najlepszym oprogramowaniem.

Proponuję zatem nie ekscytować się zanadto i poczekać choćby na pierwsze próbne zdjęcia z niezależnych źródeł. Kiedy premiera? Na razie jeszcze nie wiadomo, ale leakster podaje, że omawiany model będzie częścią serii Xiaomi CC10. Urządzenie ma otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 775G, obsługę NFC i 5G. Podejrzewam jednak, że pozostałe parametry telefonu znikną w marketingowej otoczce związanej z zoomem.

Na podstawie informacji Xiaomishka

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!