R E K L A M A

Jak może wyglądać nowy Huawei Mate?

Opublikowane:
Szkice patentowe
Szkice patentowe
fot. LetsGoDigital

Holenderski serwis specjalizujący się w przeszukiwaniu urzędów patentowych, publikuje informacje o nowych wzorach smartfonów, zastrzeżonych przez Huawei. Wygląd urządzeń na rysunkach przywodzi na myśl serię Mate.

Według doniesień LetsGoDigital, Huawei zastrzegł w CNIPA (China National Intellectual Property Administration - Chiński Narodowy Urząd Ochrony Własności Intelektualnej) dwa wzory stylizacji smartfonów. Oba urządzenia mają podobne fronty i boki. Zwraca uwagę brak wycięcia na aparat do selfie. Wątpliwe, by aparat trafił na chowany wysięgnik - pokazano by go na szkicach. Podobnie, wątpliwym jest, by po prostu aparatu nie naniesiono na szkic - należy raczej podejrzewać, że aparat jest ukryty pod wyświetlaczem. Kolejną ciekawostkę widzimy na bokach obudowy. Nie ma tam żadnych przycisków, jest za to głęboko zaokrąglony wyświetlacz. To sugestia, że smartfon będzie mieć wirtualne przyciski głośności... Ale co z włącznikiem? Na widać zarysu przycisku ani na górze telefonu, ani na bokach - a nie wydaje mi się, by także był wirtualny, dotykowy...

Tyły smartfonów nie pozostawiają wątpliwości. Jeden ma okrągłą oprawkę na poczwórny aparat fotograficzny, zaś drugi - podłużną. Są w niej już tylko trzy obiektywy - ale za to jeden o peryskopowej budowie. Naturalnie nie wiadomo, jakie modele przedstawiono na szkicach - ale nietrudno się domyśleć, że mogą to być dwa warianty tegorocznego Mate'a, który powinien ukazać się jesienią.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!