R E K L A M A

ZTE też przygotowuje składany smartfon

Opublikowane:
fot. LetsGoDigital

ZTE najwyraźniej chce dołączyć do grona producentów oferujących składane smartfony. Ma już całkiem ciekawy projekt i właśnie go patentuje.

Wniosek patentowy złożony przez ZTE do CNIPA (China National Intellectual Property Administration - Chiński Narodowy Urząd Ochrony Własności Intelektualnej) opisuje smartfon w formie clamshella. Złożone urządzenie jest całkiem niewielkie, ale po otwarciu obudowy zyskujemy duży, wydłużony ekran. W odróżnieniu od typowego telefonu w formie klapki, elastyczny wyświetlacz znajduje się tu na zewnątrz. Gdy telefon jest złożony, część ekranu spoczywa na tylnej ściance, umożliwiając np wykonanie selfie. Z rysunków wynika, że telefon ma tylko jeden (za to podwójny, może nawet potrójny) aparat fotograficzny na tylnej ściance.

Rysunki nie wskazują, czy i jak zagospodarowano drugą stronę telefonu. Z rysunków wynika raczej, że nie ma tam niczego interesującego, a elastyczny wyświetlacz jest jedynym, który znajdzie się w projektowanym telefonie. Całość wygląda na dość smukłą - ale mam poważne obawy dotyczące trwałości ekranu, znajdującego się na zewnątrz. Z tego względu obawiam się, że projekt ten zamiast trafić na taśmę produkcyjną, znajdzie się w szufladzie. Przynajmniej na kilka najbliższych lat.

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!