R E K L A M A

Oppo poważnie przymierza się do produkcji procesorów

Opublikowane:
fot. Igor Łukowski

Od pewnego czasu krążą pogłoski o tym, że Oppo przymierza się do produkcji własnych procesorów. Plotki przybrały na sile, bowiem firma rekrutuje pracowników związanych z tą branżą.

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o tym, że Oppo zamierza tworzyć własne procesory. Niemal od razu pojawiły się informacje, że nie chodzi o procesory dedykowane do smartfonów, a raczej do akcesoriów i urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy (IoT). Możliwe jednak, że coś się zmieniło, bowiem Oppo rekrutuje znanych, branżowych inżynierów.

Według serwisu Asia Nikkei, Oppo pozyskało ostatnio kilku ważnych techników, pracujących dotąd dla Unisoc i MediaTeka. Jednym z najbardziej znanych zatrudnionych jest Jeffery Ju, wcześniejszy dyrektor generalny MediaTeka oraz dyrektor wykonawczy Xiaomi. Ponadto, chińska firma składa oferty zatrudnienia inżynierom pracującym na razie dla Qualcomma i Huawei.

Wygląda zatem na to, że Oppo chce stworzyć cały zespół, mający opracowywać firmowe układy - czy to do smartfonów, czy urządzeń IoT. Producent tego nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. Możliwe, że firma szykuje sobie rozwiązanie awaryjne, na wypadek poszerzenia amerykańskich sankcji czy też w celu uniezależnienia się od zakłóceń łańcucha dostaw. Trzeba pamiętać, że wdrożenie własnego układu procesorowego może zająć lata, a z drugiej strony, Oppo jest częścią chińskiego giganta BBK, podobnie, jak inna duża marka - Vivo.

Na podstawie informacji Asia Nikkei

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!